Trwa ładowanie...
d46x9mn

Wraca moda na bary mleczne. Reaktywacja Baru Gdańskiego

"To ważny punkt na mapie miasta"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wraca moda na bary mleczne. Reaktywacja Baru Gdańskiego
d46x9mn

Słynny Bar Gdański, który jeszcze kilka miesięcy temu*miał zostać zamknięty*z powodu problemów finansowych, w maju powróci w nowej odsłonie

Bary mleczne cieszą się dużą popularnością wśród warszawiaków. To powrót do smaków z dzieciństwa, mówią niektórzy. Jednak główną zaletą takich miejsc jest smaczne jedzenie w przystępnych cenach. Dlatego właściciele Baru Gdańskiego przy ul. Generała Władysława Andersa 33 postanowili reaktywować słynne niegdyś miejsce i nadać mu nowy charakter. Finał prac remontowych planowany jest na początek maja. Lokal pomieści aż 60 osób w środku oraz 40 w ogródku na zewnątrz.

„Rewolucją” zajmie się Kamil Hagemajer, który po przemianie Baru Prasowego, postanowił zająć się kolejnym lokalem. Jest on również właścicielem sieci warszawskich barów mlecznych Mleczarnia Jerozolimska. - Postanowiliśmy zająć się reaktywacją Baru Gdańskiego, gdyż jest to ważny punkt na mapie miasta. Mamy doświadczenie z Baru Prasowego, który okazał się ogromnym sukcesem. Na co dzień widzimy, jak bardzo takie miejsca są potrzebne mieszkańcom stolicy - mówi warszawa.pl Hagemajer.

d46x9mn

Projektant chce przywrócić tradycję jadania w barach mlecznych, jak było to popularne w latach 50. Zależy mu również na zachowaniu dawnego charakteru barów. Dlatego Bar Gdański będzie miał klimat powojennej, PRL-owskiej Warszawy połączony z elementami nowoczesnymi. Projektant, aby zachować ducha barów mlecznych, pozostawi dawne posadzki, dekory i sposób wykończenia lokalu.

Co znajdzie się w menu Baru Gdańskiego? - Wszystkie tradycyjne pozycje typowe dla naszych barów mlecznych i Prasowego. W przypadku Baru Gdańskiego postanowiliśmy pójść o krok dalej i podjąć się wyzwania produkcji części składników dań na miejscu. Mamy zamiar przygotowywać np. makaron własnej roboty, co na pewno wzbogaci ofertę gastronomiczną lokalu – mówi wawrszawa.pl Hagemajer.

źródło: warszawa.pl

oprac. Katarzyna Zając

d46x9mn

Przeczytaj też: Tak naziści niszczyli Warszawę. Powstanie w oczach niemieckiej propagandy

d46x9mn

Podziel się opinią

Share
d46x9mn
d46x9mn