Trwa ładowanie...

Wróci przejście przez al. Solidarności i przystanek Rzeszotarska!

Nad torami pojawi się kładka łącząca Nową i Starą Pragę [WIDEO]

Wróci przejście przez al. Solidarności i przystanek Rzeszotarska!
d3g8syj
d3g8syj

Po trzech latach utrudnień związanych z budową metra i wprowadzeniu poważnych zmian w komunikacji, zdezorientowanym mieszkańcom, do kłopotów związanych z przeniesieniem przystanków i zmianami kursów pojazdów, dołączono kolejne. Takie jak np. likwidacje przejść dla pieszych. Tak stało się m.in. na Pradze Północ, gdzie zlikwidowano jedyne pasy, jakie były w al. Solidarności pomiędzy ul. Targową, a Szwedzką. To prawie kilometrowy odcinek.

Sprawę przejścia opisywaliśmy jeszcze w październiku . Codziennie korzystały z niego tysiące osób. Bez wyraźnej informacji przejście zlikwidowano, postawiono za to patrol policji i straż miejską. Wkrótce zniknął również przystanek Rzeszotarska w stronę Targówka. Wraz z otwarcie dla ruchu ul. Targowej, zlikwidowano też przejście na tyłach Dworca Wileńskiego.

Mieszkańcom Nowej Pragi utrudniono drogę w okolice Wileńszczaka, a mieszkającym w blokach na Białostockiej odcięto dostęp do sklepów na Nowej Pradze. Szybko okazało się, że patrole nie pilnują tego miejsca 24 godziny na dobę, a ludzie mają swoje przyzwyczajenia. Chcąc się przedostać się z jednej strony drogi na drugą, robią to w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami, przebiegając po prostu przez jezdnię. Narażają tym samym nie tylko siebie, ale i powodują zagrożenie w ruchu drogowym.

Wspólnie ze społecznikami apelowaliśmy wówczas o powrót zlikwidowanych pasów . Zamieściliśmy też petycje w sprawie ich przywrócenia. W rozmowie z WawaLove.pl ZTM uspokajał wówczas, że sprawa likwidacji przystanku nie jest przesądzona, jednak jego przywrócenie uzależnione jest od przejścia z jednej na drugą stronę al. Solidarności. Z kolei Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich mówił, że należy poczekać, aż zostanie przywrócona pełna organizacja ruchu w tym rejonie. - Jeśli okaże się, że przejście w tym miejscu rzeczywiście jest potrzebne, zostanie przywrócone - dodał Sobieraj.

d3g8syj

Jak się teraz okazuje, Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Lisieckiego poinformował, że miasto chce powrotu przejścia. - Zarząd Dróg Miejskich wystąpi do Biura Rozwoju Miasta z wnioskiem o przeznaczenie 1 mln zł na realizację przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną. Potem przygotowany zostanie projekt i realizacja. Chcielibyśmy, aby to przejście zafunkcjonowało jeszcze w tym roku - mówi Gazecie Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

Mamy więc dobre wiadomości dla mieszkańców Pragi. Pojawienie się przejścia w tym miejscu oznacza powrót przystanku Rzeszotarska. Oprócz pasów pojawi się także kładka nad torami, łącząca Białostocką z Nową Pragą. Przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe w rozmowie z Gazetą poinformował, że Koleje wesprą samorząd w budowie.

d3g8syj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g8syj