Trwa ładowanie...

"Wspólny Bilet" z nową propozycją. Plany ministerstwa obejmują nowy środek transportu w Warszawie

Samoloty i taksówski - pasażerowie już wkrótce będą mogli jeździć tymi środkami w ramach "Wspólnego Biletu". Nad rozwojem projektu pracuje Ministerstwo Infrastruktury.

"Wspólny Bilet" z nową propozycją. Plany ministerstwa obejmują nowy środek transportu w WarszawieŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1ic4w2
d1ic4w2

"Wspólny Bilet" już niebawem może nawiązać współpracę z liniami lotniczymi i korporacjami taksówkarskimi. Taką informację potwierdził wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

- Planujemy dalszy rozwój projektu "Wspólny Bilet", w tym w internetowej i mobilnej aplikacji Bilkom. W ramach projektu istnieje możliwość zakupu jednego biletu na całą podróż, niezależnie od tego, z jakich pociągów pasażer korzysta i na jakich trasach podróżuje - przekazał wiceszef resortu.

W ten sposób Andrzej Bittel odpowiedział na interpelację posłów.

Zobacz też: Włodzimierz Czarzasty srogi dla Leszka Millera. Poszło o Roberta Biedronia

Przyznał również, że w perspektywie planowana jest rozbudowa oferty nie tylko o kolejnych przewoźników kolejowych, ale również autobusowych, lotniczych i taksówki oraz o inne usługi potrzebne do kompleksowego zaplanowania podróży, jak np. możliwość zarezerwowania noclegu w hotelu.

d1ic4w2

Przypomnijmy, że w ramach projektu "Wspólny Bilet" od 2018 r. współpracuje kilku przewoźników w całej Polsce. Są to: PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Przewozy Regionalne (Polregio), Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Małopolskie i Koleje Śląskie.

"Wspólny Bilet" jest dostępny we wszystkich okienkach kasowych przewoźników uczestniczących we wspólnej inicjatywie, a na podróże pociągami części przewoźników także przez internet. Niezależnie od trasy podróży pasażerowie mogą swobodnie przesiadać się do pociągów innych przewoźników.

Cena za bilet jest wyliczana na podstawie jednej, wspólnej taryfy. Oznacza to oszczędność w kosztach podróży, ponieważ im dalej pasażer jedzie, tym mniej płaci za kolejne kilometry trasy.

Źródło: portalsamorządowy.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ic4w2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ic4w2