Trwa ładowanie...
d36cduz

Wybory 2020. Jak znaleźć właściwy lokal wyborczy?

Chwilę przed wyborami prezydenckimi, niektórzy zastanawiają się, gdzie zlokalizowany jest ich lokal wyborczy. Podpowiadamy jak go znaleźć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Zobacz jak znaleźć swój lokal wyborczy.
Wybory 2020. Zobacz jak znaleźć swój lokal wyborczy. (PAP)
d36cduz

Już w najbliższą niedziele, 28 czerwca wybierzemy prezydenta Polski. Jak co roku lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 rano do godziny 21. W tym roku w wyborach można wziąć udział zarówno w sposób tradycyjny – czyli osobiście udając się do urn, jak również korespondencyjnie. Osoby, które chciałyby wziąć udział w głosowaniu bez odwiedzania lokalu wyborczego, powinny były zgłosić taki zamiar do wtorku, 16 czerwca.

Jeśli jednak nie skorzystaliśmy z przysługującego nam prawa wyborów korespondencyjnych ani nie zmieniliśmy wcześniej rejestru czy spisu wyborców, jak również nie odebraliśmy zaświadczenia o prawie do głosowania, to ważny głos możemy oddać jedynie w miejscu zameldowania.

Warszawa. Jak znaleźć właściwy lokal wyborczy?

Zazwyczaj lokale wyborcze usytuowane sąw szkołach, przedszkolach, domach kultury czy innych miejskich placówkach, więc znalezienie tego miejsca nie powinno sprawić nam większych problemów.

d36cduz

Zobacz również: "Wybory 2020. Sympatycy Trzaskowskiego obrażają kontrkandydatów. "Przeciwnik jest gdzie indziej""

W wielu blokach czy kamienicach już od pewnego czasu widnieją informacje, gdzie mieszkańcy konkretnego budynku, powinni udać się na niedzielne głosowanie. Lokale wyborcze są zawsze odpowiednio oznaczone. Przed wejściem do każdego z nich powinna znajdować się tablica informacyjna ze spisem ulic danego obwodu wyborczego.

Wybory 2020. Wyszukiwanie informacji online

Aby znaleźć informacje o właściwym dla nas lokalu wyborczym można skorzystać ze strony internetowej: wybory.gov.pl. Tam należy wybrać zakładkę "wyszukiwarka obwodów" i w polu wyszukiwania umieścić swój adres zameldowania. Dostaniemy wówczas gotowe informacje z dokładnym adresem lokalu wyborczego, do którego powinniśmy udać się w niedzielę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d36cduz

Podziel się opinią

Share

d36cduz

d36cduz