Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Jak znaleźć lokal wyborczy?

Już w najbliższą niedzielę ponownie wybierzemy się na głosowanie. Podpowiadamy jak znaleźć odpowiedni lokal wyborczy.

Wybory prezydenckie 2020. Jak znaleźć lokal wyborczy?Źródło: PAP
d4j9ky5
d4j9ky5

12 lipca w niedzielę, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich w Polsce. Jakie będą godziny otwarcia lokali wyborczych i jak znaleźć ten właściwy.

Przypominamy, że lokale wyborcze, tak samo jak przy poprzednim głosowaniu, będą czynne od godziny 7 rano do godziny 21. Może się jednak zdarzyć w wyjątkowych sytuacjach, że PKW wydłuży ciszę wyborczą oraz otwarcie lokali.

Warszawa. Jak znaleźć lokal wyborczy?

Znalezienie odpowiedniego lokalu wyborczego jest bardzo ważne, ponieważ w innych obwodach wyborczych – o ile nie odebraliśmy zaświadczenia o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania lub nie zmieniliśmy rejestru ani spisu wyborców – nie będziemy mogli oddać głosu.

**Zobacz również: "Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW"

Informacje dotyczące konkretnych lokalizacji lokali wyborczych były rozwieszane m.in. na tablicach ogłoszeniowych na klatkach schodowych w budynkach mieszkalnych.

d4j9ky5

Jeśli jednak przegapiliśmy taką informacje, najprostszym sposobem na znalezienie swojego lokalu wyborczego będzie skorzystanie ze strony wybory.gov.pl. Wystarczy w polu "wyszukiwarka obwodów" podać swój adres zameldowania. System wyświetli automatycznie dokładny adres lokalu wyborczego na drugą turę wyborów prezydenckich.

Lokale wyborcze są dobrze oznakowane, a przed każdym z nich powinniśmy znaleźć tablicę informacyjną z adnotacją spisu ulic wchodzących w skład tego konkretnego obwodu. Głosowanie zazwyczaj odbywa się w budynkach szkół, przedszkoli czy domów kultury.

Przypominamy, że idąc do lokalu wyborczego na głosowanie należy zabrać dokument tożsamości, który trzeba będzie okazać komisji wyborczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4j9ky5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j9ky5