Trwa ładowanie...

Wyciek piany na rondzie Daszyńskiego!

Nie było większych utrudnień w ruchu!

Wyciek piany na rondzie Daszyńskiego!Źródło: Fot. Hiuppo/wiki
d3hdbl6
d3hdbl6

Wczoraj około godziny 16.00 na rondzie Daszyńskiego wybiła piana, która jest używana do stabilizowania przodu tarczy drążącej podziemny tunel II linii metra. Dzięki niej możliwe jest wyrównanie ciśnień między przestrzeniami tak, ażeby na powierzchni ziemi nie powstawały pęknięcia i nie dochodziło do uszkodzeń asfaltu. Powodem wycieku piany na rondzie jak fakt, że w tym miejscu grunt jest wyjątkowo niestabilny i w zasadzie składa się głównie z gruzu i zwałki.

Wyciek nie miał większego wpływu na przepustowość ulic przecinających rondo. Kierowcy samochodów praktycznie nie odczuli jego skutków. Tramwaje pokonywały trasę wolniej niż zwykle (z prędkością około 10 km/h), ale ich ruch nie został wstrzymany.

Obecnie piana została praktycznie uprzątnięta. Trzeba było ją wypompować z powstałych szczelin. Tramwaje wciąż zwalniają, ponieważ wyciek miał miejsce w pobliżu trakcji i grunt wciąż jest dosyć niestabilny.

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec maja. Wtedy jednak wyciek spowodował zapadnięcie się jezdni na Towarowej na wysokości ulicy Prostej, co zaowocowało dużymi utrudnieniami w ruchu.

d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6