Trwa ładowanie...
d4ktsib

Wyłącz system 4 czerwca!

W czerwcu minie 23 lata od upadku komunizmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyłącz system 4 czerwca!
d4ktsib

Impreza z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. organizowana jest od czterech lat. Koordynatorem warszawskiego Święta Wolności i projektu Wyłącz system jest Dom Spotkań z Historią. Idea społecznych obchodów tak spodobała się warszawiakom, że postanowiono co roku zapraszać wszystkich do wspólnego wyłączania systemu oraz wspólnego budowania tradycji nowego święta - Święta Wolności.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Kobieta kontra system".

3 czerwca na skwerze ks. Twardowskiego odbędzie się piknik wolnościowy. Będą koncerty, kawiarnia pod kasztanowcem oraz strefa edukacyjno-rozrywkowa. Tutaj pojawi się "Podwórko PRL", gdzie zagrać będzie można w gumę, kapsle lub w klasy. Odbędą się również warsztaty "Mężczyźni wielofunkcjonalni", podczas których panowie przejmą opiekę nad dziećmi. Zorganizowany też zostanie spacer po stolicy śladami opozycjonistek.

d4ktsib

6 czerwca odbędzie się główna impreza. Będzie to Fiesta na plaży pod mostem Śląsko-Dąbrowskim, po stronie praskiej. Po raz pierwszy będzie bardzo koncertowo. Imprezę poprowadzi Piotr Metz. Zagrają: Curly Heads, Soma Ansamble, BaBu Król (Budyń&Bajzel), Kury, Brygada Kryzys (feat. Vienio&Pele), YeShe (feat. Staszek Soyka) + Klinika Lalek oraz DJ Teresa i Tygrysy.

Poza tymi dwiema dużymi imprezami, od 29 maja zorganizowane zostaną spotkania dyskusyjne, pokazy Street Artu, seanse filmowe i wystawy. W parku im. Rydza-Śmigłego odsłonięty zostanie pomnik Haliny Mikołajskiej *autorstwa Krystyny Fałdygi-Solskiej. Na placu Konstytucji wzniesiony zostanie *Toast za wolność.

Więcej informacji na temat festiwalu - NA STRONIE

d4ktsib

Podziel się opinią

Share
d4ktsib
d4ktsib