Trwa ładowanie...
holderName

Wyniki wyborów 2020. Mazowsze za Andrzejem Dudą, Warszawa za Rafałem Trzaskowskim

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Polski, w większości województw, w tym w województwie mazowieckim, wygrał Andrzeja Duda. Jednak mieszkańcy Warszawy częściej oddawali swoje głosy na Rafała Trzaskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich. Warszawa za Rafałem Trzaskowskim.
Wyniki wyborów prezydenckich. Warszawa za Rafałem Trzaskowskim. (PAP)
holderName

Według wyników PKW, Andrzej Duda zwyciężył łącznie w dwunastu, z szesnastu województw. W województwie mazowieckim wygrał z wynikiem 41,1 proc., podczas gdy Rafał Trzaskowski uplasował się na miejscu drugim, zdobywając 34,5 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, zdobywając 12,09 proc. głosów, a miejsce czwarte przypadło Krzysztofowi Bosakowi z wynikiem 6,4 proc.

Warszawa w większości za Rafałem Trzaskowskim

Jak się okazuje jednak nie na całym Mazowszu wygrał obecnie rządzący prezydent. Warszawa oddała swoje poparcie zdecydowanie kandydatowi Koalicji Obywatelskiej – Rafałowi Trzaskowskiemu. Z policzonych głosów, na ten moment wynika, że prezydent stolicy otrzymał u siebie w mieście poparcie na poziomie 46,90 proc., podczas gdy Andrzej Duda zebrał w Warszawie 27,51 proc. wyborców. Trzeci w stolicy był Szymon Hołownia z wynikiem 13,56 proc.

holderName

Dane PKW pokazują, że niewielka przewaga Rafała Trzaskowskiego dotyczyła powiatów takich jak pruszkowski, piaseczyński i legionowski. Powiat warszawski zachodni dał niemal identyczny wynik obydwu kandydatów. Natomiast Andrzej Duda niezaprzeczalnie zwyciężył w powiatach na wschód od stolicy – w powiecie mińskim obecnego prezydenta poparła ponad połowa wszystkich głosujący.

"Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. PO chce debaty przed II turą. Borys Budka: mogę podać numer na antenie"

W tym samym czasie Rafał Trzaskowski otrzymał tam 23 proc. głosów.
Podobnie głosowali mieszkańcy powiatu wołomińskiego i otwockiego.

**Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [ dziejesie.wp.pl ](https://dziejesie.wp.p

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName