Trwa ładowanie...

Za darmo: Filmowa Mapa Pragi

Nakręćmy wspólnie film o Pradze! Ciekawe warsztaty w Domu Kultury TuPraga

Share
Za darmo: Filmowa Mapa Pragi
d3mhyo0

Filmowa mapa Pragi to projekt międzypokoleniowy, poświęcony odkrywaniu historii Pragi i przełamywaniu stereotypów związanych z tą dzielnicą. Potrwa on od 27 kwietnia do 9 czerwca 2013. W trakcie czterech weekendowych warsztatów, na podstawie historii i opowieści zebranych przez uczestników, powstanie cykl krótkich filmów animowanych, poświęconych ciekawym miejscom na Pradze.

Pierwsze spotkanie, 27 kwietnia, będzie dla praskich seniorów okazją, by podzielić się wspomnieniami i intrygującymi anegdotkami, a dla młodszych prażan i warszawiaków spoza Pragi – by sprawdzić swoją wiedzę na temat historii dzielnicy. Te praskie opowieści oraz informacje ze spaceru z cenionym przewodnikiem Mieczysławem Janiszewskim (11 maja), staną się bazą do pracy nad animacjami. Kolejne warsztaty obejmą przygotowanie scenariuszy, scenografii i postaci, a także stworzenie i montaż filmów w prostych technikach animacyjnych (*wycinanka i rysunek). *Warsztaty poprowadzą Natalia Nguyen, Barbara Mijakowska i Agnieszka Jarząbowa – doświadczone animatorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, które w 2012 roku przeprowadziły w Domu Kultury na Pradze cykl Wielokulturowych Warsztatów Filmu Animowanego. Wszystkie animacje zostaną opublikowanie na p rofilu Domu Kultury .

27 kwietnia, sobota, 15-18:00

  • Wykład: czym jest animacja.
  • Praskie historie: spotkanie z seniorami (w miarę możliwości prosimy o przyniesienie zdjęć i pamiątek związanych z Pragą).
d3mhyo0

11 i 12 maja, sobota i niedziela, 15-18:00

  • Spacer po Pradze Północ z przewodnikiem Mieczysławem Janiszewskim (11.05).
  • Warsztaty animacji (12.05): przygotowanie scenariuszy, storyboardow, projektów plastycznych, warsztat animacji poklatkowej (techniką wycinankową i rysunkową).

18 i 19 maja, sobota i niedziela, 15-18:00

  • Warsztaty animacji: tworzenie filmu – praca z dźwiękiem i obrazem, część 1.
d3mhyo0

8 i 9 czerwca, sobota i niedziela, 15-18:00

  • Warsztaty animacji: tworzenie filmu – praca z dźwiękiem i obrazem, część 2.

Możliwe jest uczestnictwo jedynie w wybranych warsztatach i spotkaniach, ale organizatorzy zachęcają do udziału w całości cyklu. Do udziału w warsztatach filmowych nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w zakresie animacji. Projekt realizowany przez Fundację Sztuki Arteria we współpracy z Domem Kultury TuPraga, przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy.

Dodatkowe informacje i zapisy (całość cyklu albo poszczególne zajęcia):
tel: 22 618 41 51, mail: sekretariat@tupraga.pl

d3mhyo0

Podziel się opinią

Share
d3mhyo0
d3mhyo0