Trwa ładowanie...
d2qpfer

Za darmo: nauczą grać "Hey Joe" Hendrixa

W ramach przygotowań do bicia rekordu Guinnessa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: nauczą grać "Hey Joe" Hendrixa
d2qpfer

W najbliższą sobotę o godz. 14:00 w Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122) odbędą się darmowe warsztaty gitarowe w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego, poprzedzającego Gitarowy Rekord Guinnessa. Nieważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach. W trakcie* dwugodzinnego kursu* uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku, a przede wszystkim poznają utwory wykonywane 1 maja w czasie poświęconej Hendrixowi imprezie – Thanks Jimi Festival. Zajęcia poprowadzi gitarzysta i kompozytor – Marek Waszczyński.

W trakcie warsztatów pokazane zostaną również chwyty do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa oraz innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa na Rynku we Wrocławiu. Sobotnie warsztaty będą zatem świetną okazją by przygotować się do wspólnego grania i wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary. Nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”.

Przeczytajcie też: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

d2qpfer

Ci, którzy zdecydują się na wyjazd do stolicy Dolnego Śląska, będą mogli zagrać utwór Hendrixa razem z Erikiem Burdonem i zespołem The Animals. Warto też wiedzieć, że wśród artystów, którzy zagrają na koncercie tego dnia będzie legendarny Uriah Heep, jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów – Steve Vai, a także reprezentacja polskich gwiazd – m.in. Luxtorpeda i Wojciech Waglewski. Natomiast ci, którzy pozostaną w stolicy, będą mogli się pochwalić znajomością "Hey Joe" - popularnej piosenki opowiadającej historię mężczyzny, który ucieka po zabiciu swojej żony.

Uczestnictwo w sobotnich warsztatach jest bezpłatne. Należy przynieść jednak swoją gitarę.
Posłuchajcie: Jimi Hendrix - Hey Joe

d2qpfer

Podziel się opinią

Share
d2qpfer
d2qpfer