Trwa ładowanie...

Za darmo: „Warsztat architektoniczny” - o mieście dla dorosłych i dla dzieci

Cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i wykładów dla dorosłych

Share
Za darmo: „Warsztat architektoniczny” - o mieście dla dorosłych i dla dzieci
d3mv1h8

W najbliższą niedzielę, 22 marca, w Warsztacie (pl. Konstytucji 4), warszawskim miejscu aktywności lokalnej, rusza "Warsztat Architektoniczny" - cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i wykładów dla dorosłych. Wstęp jest wolny, ale na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy.

„Warsztat architektoniczny” to cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych opowiadających o Mieście, poświęcony architekturze i projektowaniu, podczas których uczestnicy połączą zdobywanie wiedzy o przestrzeni Miasta z zabawą w architektów i projektantów. Organizatorzy pokażą Miasto z różnych perspektyw, wraz z uczestnikami będą m.in. szukać odpowiedzi na pytania: po co jest miasto i do czego służy, jak działa, czy może być wygodne, bezpieczne, smaczne, zrównoważone.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 9 do 12 lat oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych architekturą - mówią organizatorzy.

Wstęp jest wolny, na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy pod adresem warsztat@fise.org.pl (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Aktualnie są przyjmowane zapisy na zajęcia marcowe i kwietniowe.

Kalendarz warsztatów i wykładów:

22 marca, godz. 14.30 - Jak działa miasto?

Warsztat: Zastanowimy się, kto odpowiedzialny jest za wygląd naszego miasta. Kim jest architekt i urbanista? Gdzie są w mieście miejsca, które znamy i kochamy, a gdzie takie „popsute”, o które nikt nie dba? Dlaczego miasto rozrasta się niekontrolowane? Wybiegniemy w przyszłość - zaplanujemy nasze miasto.

d3mv1h8

Wykład: Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? - arch. Urszula Szabłowska (Mazowiecka Izba Architektów)

19 kwietnia, godz. 14.30 - Było sobie miasto

Warsztat: Dzisiejsze miasto przestaje spełniać swoje pierwotne funkcje. Jak wyglądały i po co powstały pierwsze miasta? Poznamy przedwojenną zabudowę Warszawy. Dowiemy się, kim jest Konserwator zabytków i co robi w naszym mieście. Zaprojektujemy zabytkową ulicę na miarę naszych czasów i nowoczesnych technologii.

Wykład: Konserwator radzi. Dlaczego warto i jak dbać o obiekty zabytkowe w Warszawie – Michał Krasucki, z-ca Stołecznego Konserwatora Zabytków

Spotkania dla dzieci poprowadzi Kasia Domagalska, a wykłady dla dorosłych eksperci i architekci z Mazowieckiej Izby Architektów. Program realizowany jest przez "Warsztat" w ramach cyklu "warsztat znaczy wydarzenie" wspólnie z Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów oraz Fundacją Młodej Kultury Hopsiup Project.

d3mv1h8

*Pozostałe terminy warsztatów *dostępne są na stronie .

d3mv1h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mv1h8