Trwa ładowanie...

Za darmo: warsztaty "Nowe legendy miejskie"

Po historiach z Pragi, czas na te z Woli!

Za darmo: warsztaty "Nowe legendy miejskie"
dfc5sw7
dfc5sw7

Muzeum Woli zaprasza na warsztaty „Nowe legendy miejskie”. W czasie czterogodzinnych zajęć będziemy zajmować się opowieściami związanymi z dzielnicą Wola - mówią organizatorzy - Przypomnimy te znane, ale przede wszystkim stworzymy własne, nowe legendy, opowiadające o ludziach i miejscach, które budzą nasze zainteresowanie, ale nie mamy czasu zająć się nimi na co dzień. Warsztaty będą miały miejsce 29 marca w godzinach 11:00-15:00. Udział w nich jest wolny.

Spojrzymy na dzielnicę z innego punktu widzenia, poszukamy w niej tajemniczych zjawisk, znajdziemy dla nich własne wytłumaczenie.* Czasami najciekawsze opowieści są tuż obok – mijamy je codziennie, wreszcie będzie możliwość je odkryć* - dodają. W czasie warsztatów zostaną strworzone opowiadania, ilustracje, mapy, a także obejrzane filmy, które powstały w czasie projektu „Nowe legendy miejskie”, prowadzonego przez fundację Moma Film.

dfc5sw7

Nowe Legendy Miejskie to inicjatywa Fundacji Moma Film. Do tej pory zrealizowano ją m.in. na warszawskiej Pradze. Na zajęciach literackich dizeciaki wymyślały fikcyjne historie, dotyczące ich miejsca zamieszkania. Opowieści stały się zbiorem opowiadań oraz scenariuszami filmów, kręconych z udziałem dzieci. W ten sposób powstały relacje o przygodach dentystów z ul. Ząbkowskiej czy fryzjera z Targówka.

Warsztaty potrwają 4 godziny, z przerwą. Dzieci proszone są o wzięcie drugiego śniadania! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy:*muzeum.woli@mhw.pl* tel. (+48) 22 624 37 33

Warsztaty poprowadzi Joanna Pawluśkiewicz – pisarka, scenarzystka. Autorka powieści Pani na domkach i Telenowela, współautorka projektu „Nowe legendy miejskie” (książki, filmy krótkometrażowe). Publikowała między innymi w „Ha!arcie” i „Lampie”. Stypendystka programu Homines Urbani i Ministerstwa Kultury. Współpracuje z HBO (serial Bez Tajemnic)
. Uczennica Second City w Chicago (szkoła scenariuszowa i komediowa), współpracuje z Klubem Komediowym Chłodna w Warszawie.

dfc5sw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfc5sw7