Trwa ładowanie...

ZA DARMO: zajęcia taneczne American Tribal Style

Warsztaty poprowadzi jedna z prekursorek tego stylu w Polsce

ZA DARMO: zajęcia taneczne American Tribal Style
d2lhh25
d2lhh25

American Tribal Style® (w skrócie ATS®) to styl, który powstał w USA. Nazwa pochodzi od angielskiego „tribe” ("plemię”) – nawiązuje bowiem do tradycji plemiennych, w ramach których kobiety stanowią silną wspólnotę. Taniec łączy** elementy tańca orientalnego z wpływami flamenco i tańców indyjskich. Jego istotą i wyróżnikiem jest grupowa improwizacja, w której dzięki szczególnym sygnałom, grupa zachowuje synchronizację ruchów, mimo, że nie ma ustalonej wcześniej choreografii. **Dużą część swego uroku ATS zawdzięcza charakterystycznym strojom – barwnym i bogatym, złożonym z obfitych spódnic, pantalonów, bluzeczek zwanych choli, dużej ilości etnicznej biżuterii , licznych kwiatów i ozdób we włosach oraz bindi na czole. Typowy jest także dźwięk saggatów, rekwizytu niezbędnego w ATSie.

Zajęcia poprowadzi *Agata Zakrzewska*, posiadaczka certyfikatu General Skills in ATS®. Była pierwszą w Warszawie instruktorką prowadzącą zajęcia z ATSu w stylu FCBD - jej działania przyczyniły się do popularyzowania ATSu w Warszawie i do powstania kolejnych grup tancerek. Była współzałożycielką najstarszej warszawskiej grupy ATSowej The Siren Society, w ramach której cały czas działa. Była także współorganizatorką Pierwszego Zlotu Tribe'ów Polskich w ramach festiwalu Tribal Express. Obecnie współorganizuje cykliczną warszawską imprezę Tribal Hafla, gromadzącą tancerki ATS® i tribal fusion z całej Polski.

Bezpłatne zajęcia American Tribal Style® dla początkujących odbędą się w poniedziałek 9 grudnia o godz. 19:30, w Szkole Tańca Saggat (Miedziana 11). To znakomita okazja, żeby poznać ten arcy-kobiecy taniec.

d2lhh25

Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy mailowe: INFO@SAGGAT.PL

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do piątku, 6 grudnia.

Czytaj również: Za darmo: Wstydliwe przyjemności - grzeszne i niegrzeczne filmy

d2lhh25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhh25