Trwa ładowanie...

Zamordował, zwłoki kobiety schował w walizce. Ruszył proces "akwarysty"

Zamordował młodą kobietę w podwarszawskim Konstancinie-Jeziorna. Jej zwłoki ukrył w walizce. Grozi mu dożywocie.

Zamordował, zwłoki kobiety schował w walizce. Ruszył proces "akwarysty"
d2thgkm
d2thgkm

Jest akt oskarżenia przeciwko Jakubowi K., zwanemu przez media "akwarystą", który w listopadzie 2016 r. brutalnie zamordował młodą kobietę w podwarszawskim Konstancinie -Jeziorna. Jej zwłoki ukrył w walizce. Grozi mu dożywocie.

Akt oskarżenia do warszawskiego sądu okręgowego przesłała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Do zabójstwa doszło w nocy z 7 na 8 listopada 2016 r. Mężczyzna przyznał się do winy, złożył też obszerne wyjaśnienia.

- Jest oskarżony o zabójstwo Agnieszki K., a także kradzież przedmiotów i dokumentów, które do niej należały - powiedział rzecznik prokuratury prok. Łukasz Łapczyński.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Jakub K. znał swoją ofiarę od dłuższego czasu - prokuratorom mówił, że od 4 lat. Poznali się w sklepie zoologicznym, w którym pracował; przyjeżdżał do niej, by czyścić akwarium (stąd też m.in. przydomek nadany mu przez media). Jak wyjaśniał po zatrzymaniu, feralnego dnia pokłócił się z kobietą. Najpierw uderzył ją kilka razy w głowę - pałką, potem brutalnie udusił. Zwłoki włożył do walizki i przewiózł do swojego domu w Belsku Dużym (woj. mazowieckie); ukrył je w pomieszczeniu gospodarczym.

Mężczyznę zatrzymano w Świnoujściu, na promie "Polonia" kiedy wracał ze Szwecji. Dopiero wówczas odnaleziono też ciało jego ofiary - 19 listopada.

d2thgkm

W tej sprawie prokuratura powołała biegłych m.in. z zakresu badań genetycznych, chemicznych, toksykologii i daktyloskopii. Mężczyzna został też poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej; biegli stwierdzili, że w chwili zabójstwa był poczytalny.

Śledczy nieoficjalnie podkreślają, że dowody zebrane w sprawie nie wskazują na motyw seksualny.

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.


Przeczytajcie również: Druzgocący sondaż dla PiS i Nowoczesnej. Wybory na prezydenta*stolicy przesądzone?*

d2thgkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2thgkm