Trwa ładowanie...
d1hugcz

Zbigniew Ziobro nie przyjął rezygnacji prezes Sądu Okręgowego w Warszawie. Po raz drugi

Sędzia Joanna Bitner pozostanie prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie. Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po raz kolejny nie przyjął jej rezygnacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Bitner pozostanie prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie
Joanna Bitner pozostanie prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1hugcz

Zbigniew Ziobro nie przyjął rezygnacji prezes Sądu Okręgowego w Warszawie - dowiedziało się Radio ZET. - Bardzo cenimy sobie pracę Pani Prezes, oceniamy ją bardzo pozytywnie - uzasadnił w rozmowie z radiostacją decyzję ministra rzecznik resortu Jan Kanthak.

Zobacz także: Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie składa rezygnację

Sędzia złożyła rezygnację tydzień temu. Jej bezpośrednim powodem miał być brak zaufania ze strony sędziów podległego jej sądu. Po raz drugi negatywnie zaopiniowali jej sprawozdanie za ubiegły rok, co jest traktowane jako wotum nieufności. Ponad 100 sędziów było za jego odrzuceniem, 44 za jego przyjęciem.

d1hugcz

Zobacz także: Sąd Okręgowy w Warszawie zaprasza sędzię Aileen Donnelly. Irlandka wątpi w praworządność w Polsce

Bitner chciała już po raz drugi zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie. Podobny wniosek złożyła w listopadzie ubiegłego roku. Minister Ziobro tej rezygnacji także nie przyjął.

Sędzia Joanna Bitner jest prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie od wrześniu 2017 r. Została powołana na to stanowisko przez ministra Zbigniewa Ziobrę.

Źródło: radiozet.pl

d1hugcz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1hugcz

d1hugcz
d1hugcz