Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro zapowiada apelację. Chodzi o sprawę zabójstwa Pawła K.

Uważam ten wyrok za skandalicznie niski i niesprawiedliwy - stwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Tak odniósł się do piątkowego wyroku sądu w sprawie zabójstwa Pawła K. Ziobro poinformował, że wydał polecenie prokuraturze złożenia apelacji w tej sprawie.

Zbigniew Ziobro zapowiada apelację. Chodzi o sprawę zabójstwa Pawła K.Źródło: PAP, fot: Piotr Polak
d2ovavp
d2ovavp

- Wydałem polecenie prokuraturze złożenia apelacji. Jeśli by ona nie przyniosła efektu, to z całą pewnością prokurator generalny skieruje kasację - powiedział PAP Ziobro.

Przypomnijmy, że w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie skazał na 15 lat więzienia Adriana C. za śmiertelne ugodzenie nożem Pawła K., pracownika Tramwajów Warszawskich. Do zabójstwa doszło 9 lutego 2018 roku. Mężczyźni pokłócili się przy barierkach stojących na Krakowskim Przedmieściu. W pewnym momencie Adrian C. wyjąl nóż i zaatakował Pawła K.

Sąd stwierdził, że 27-latek zadał Pawłowi K. sześć ciosów nożem o długości ostrza 10,5 centymetra; trzy w klatkę piersiową, dwa w nadbrzusze oraz jeden w okolicę lędźwiową.

Sąd skazał Adriana C. nie tylko na więzienie. Mężczyzna ma także zapłacić 800 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny zabitego - po 200 tys. zł dla wdowy po Pawle K. i trojga ich dzieci.

d2ovavp

Według Ziobry "ten okrutny mord zasługuje na najsurowszą karę dożywotniego pozbawienia wolności". - Uważam, że nawet kara 25 lat, której zażądała prokuratura, nie oddaje zła i taka kara moim zdaniem nie byłaby adekwatna. Ale kara 15 lat jest już kpiną ze sprawiedliwości, kpiną z cierpienia rodziny, dzieci, które dowiedziały się, że sprawca wyjdzie tak naprawdę po 12 latach, bo przecież dostał możliwość warunkowego wyjścia na wolność po 12 latach, a to - w polskich warunkach - oznacza niemal automat - dodał w rozmowie z PAP szef resortu sprawiedliwości.

- Na takie zachowania państwo musi reagować z całą stanowczością i twardością, również z szacunku dla uczyć żony, która straciła męża, dla dzieci, które straciły ojca - stwierdził minister Ziobro.

Źródło: pap.pl

d2ovavp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ovavp