Trwa ładowanie...

Złóż życzenia warszawiakom z przyszłości. Zostaną umieszczone w kapsule czasowej

"Poczekają tam na tych, którzy odkopią i przeczytają je za 100, a może nawet 200 lat"

Złóż życzenia warszawiakom z przyszłości. Zostaną umieszczone w kapsule czasowej
d2chnvg
d2chnvg

Każdy może przekazać swoje życzenia dla warszawiaków, którzy będą żyli w naszym mieście w przyszłości. Zostaną one umieszczone w kapsule czasowej, która zostanie zakopana na budowie kolejnego odcnika II linią metra. - Zbieramy je do północy w niedzielę 13 listopada. Potem znajdą się one w stropie stacji metra na Targówku - powwiedział WawaLove.pl rzecznik Ratusza, Bartosz Milczarczyk.

W konstrukcję stacji Trocka wmurowany zostanie kamień węgielny a wraz z nim przesłanie dla potomnych od warszawiaków z XXI wieku. Życzenia w dowolnej formie – tekstu, zdjęcia, filmu – można przesyłać do 13 listopada do godz. 23.59 na adres metro2@um.warszawa.pl. W tytule e-maila należy wpisać „Kamień węgielny, #metro2 i życzenia”.

Potem zostaną one zgrane na nośnik elektroniczny, włożone do metalowej tuby i w przyszłym tygodniu uroczyście wmurowane w strop stacji metra. - Poczekają tam na tych, którzy odkopią i przeczytają je za 100, a może nawet 200 lat - mówi Milczarczyk. I dodaje, że nie jest to pierwsza kapsuła czasowa, jaka została zakopana na terenie miasta. Kolejna jest na przykład na terenie stacji filtrów. - Być może są jeszcze inne, o których nie wiemy - dodaje rzecznik, który jest jednym z pomysłodawców kapsuły czasowej.

Czego życzylibyście warszawiakom z przyszłości?

d2chnvg
d2chnvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chnvg