Trwa ładowanie...
du8m7at

Zmiany w komunikacji na Woli. Będą dodatkowe kursy

Obecnie autobusy i tramwaje są przepełnione. Teraz jest szansa na poprawę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w komunikacji na Woli. Będą dodatkowe kursy
du8m7at

Więcej autobusów i tramwajów, nowe przystanki oraz dokładna analiza ruchu. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada poprawę tras objazdowych, które związane są z budową metra na Woli.

Od końca listopada w dzielnicy Wola trwa budowa nowego odcinka II linii metra . W związku z tym zamknięty został fragment ulicy Górczewskiej, a wiele linii autobusowych i tramwajowych zmieniło swoje trasy. Mieszkańcy dzielnicy skarżą się jednak, że organizacja komunikacji jest nie do końca przemyślana, a wiele autobusów i tramwajów jest przepełnionych.

W związku z tym postanowił interweniować Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. W piątek spotkał się z urzędnikami ZTM . Jak poinformował na Twitterze, już wkrótce ma dojść do kilku zmian. Przede wszystkim od nowego roku zwiększy się częstotliwość kursowania tramwajów linii 10. Już niebawem ma również powstać dodatkowy przystanek na skrzyżowaniu Kasprzaka i Ordona.

du8m7at

Jak zapowiada burmistrz, linia 129 ma zostać przedłużona do ulicy Górczewskiej. Ma zawracać na ul. Jana Olbrachta przed płotem budowy metra - podaje Gazeta Wyborcza. Obecnie autobusy linii 129 kursują z Ursusa do pętli przy ulicy Redutowej.

Ponadto, pojawić ma się także dodatkowa linia o charakterze lokalnym. Miałaby ona połączyć ul. Jana Olbrachta z przychodniami przy ul. Leszno, urzędem dzielnicy i bazarkiem na Kole. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy mieliby łatwiejszy dojazd np. lekarza, czy na zakupy. Obecnie uruchomienie takiej linii jest analizowane przez ZTM.

Źródło: Twitter/Gazeta Wyborcza/Wawalove

(Oprac: MO)

du8m7at

Przeczytaj też: Poważny wypadek na moście Gdańskim. Dwie osoby ranne

Podziel się
du8m7at

Podziel się opinią

Share

du8m7at

du8m7at