Trwa ładowanie...
d3n3sgo

Zniszczyli pamiątkową tablicę. Mieszkańcy sami szukają wandala

Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczyli pamiątkową tablicę. Mieszkańcy sami szukają wandala
d3n3sgo

Kilka dni temu na Ochocie zniszczono tablicę upamiętniającą ofiary wojny. Sprawca wciąż nie został odnaleziony. Dlatego mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce.

Tablica zawieszona na budynku przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Wawelskiej została zniszczona w ubiegłym tygodniu. Pojawiło się na niej graffiti. Tablica upamiętnia rozstrzelanie w tym miejscu przez hitlerowców 40 osób w listopadzie 1943 roku. Znajduje się tam też napis "Miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność ojczyzny".

Choć policja zapewnia, że cały czas zajmuje się sprawą i prowadzi czynności, to winny wciąż nie został ustalony. Dlatego mieszkańcy Ochoty i innych dzielnic Warszawy szukają sprawcy na własną rękę. Sprawa jest szeroko komentowana nie tylko na ulicy, ale też np. w mediach społecznościowych. Dużą rolę odgrywają dyskusje na facebookowych grupach poświęconych Ochocie .

d3n3sgo

- Widzieliście gnojka, który to zrobił? Jeśli przechodzimy obok, proszę, zgłaszajmy to, robiąc zdjęcie miejsca i wysyłając je przez aplikację 19115 na policję. Muszą odpowiedzieć, co zrobili ze sprawą. Nie złapiemy chłopaka, ale spowodujemy wyczyszczenie tego napisu - pisze na jednej z grup facebookowych pani Iwona. - Jest monitoring, jest podpis, trzeba ukarać wandala - dodaje inny internauta.

Podziel się

Na sprawę zwrócił też uwagę naczelnik wydziału estetyki w warszawskim ratuszu Wojciech Wagner. - Skąd się biorą tacy ludzie? - napisał na Facebooku. - Skąd się biorą nie wiem. Ale wiem gdzie powinni skończyć! - odpowiedział mu Andrzej Golimont, były radny rady miasta z ramienia SLD, obecnie prezes zarządu Szpitala Praskiego.

Źródło: Facebook/Wawalove.pl

d3n3sgo

(Oprac: MO)

Przeczytaj też: Warszawa pożegnała Staśka Wielanka

Podziel się

Podziel się opinią

Share

d3n3sgo

d3n3sgo
d3n3sgo