Trwa ładowanie...

Zniszczyli pamiątkową tablicę. Mieszkańcy sami szukają wandala

Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych.

Zniszczyli pamiątkową tablicę. Mieszkańcy sami szukają wandala
d1trjs4
d1trjs4

Kilka dni temu na Ochocie zniszczono tablicę upamiętniającą ofiary wojny. Sprawca wciąż nie został odnaleziony. Dlatego mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce.

Tablica zawieszona na budynku przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Wawelskiej została zniszczona w ubiegłym tygodniu. Pojawiło się na niej graffiti. Tablica upamiętnia rozstrzelanie w tym miejscu przez hitlerowców 40 osób w listopadzie 1943 roku. Znajduje się tam też napis "Miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność ojczyzny".

Choć policja zapewnia, że cały czas zajmuje się sprawą i prowadzi czynności, to winny wciąż nie został ustalony. Dlatego mieszkańcy Ochoty i innych dzielnic Warszawy szukają sprawcy na własną rękę. Sprawa jest szeroko komentowana nie tylko na ulicy, ale też np. w mediach społecznościowych. Dużą rolę odgrywają dyskusje na facebookowych grupach poświęconych Ochocie .

- Widzieliście gnojka, który to zrobił? Jeśli przechodzimy obok, proszę, zgłaszajmy to, robiąc zdjęcie miejsca i wysyłając je przez aplikację 19115 na policję. Muszą odpowiedzieć, co zrobili ze sprawą. Nie złapiemy chłopaka, ale spowodujemy wyczyszczenie tego napisu - pisze na jednej z grup facebookowych pani Iwona. - Jest monitoring, jest podpis, trzeba ukarać wandala - dodaje inny internauta.

Na sprawę zwrócił też uwagę naczelnik wydziału estetyki w warszawskim ratuszu Wojciech Wagner. - Skąd się biorą tacy ludzie? - napisał na Facebooku. - Skąd się biorą nie wiem. Ale wiem gdzie powinni skończyć! - odpowiedział mu Andrzej Golimont, były radny rady miasta z ramienia SLD, obecnie prezes zarządu Szpitala Praskiego.

d1trjs4

Źródło: Facebook/Wawalove.pl

(Oprac: MO)

d1trjs4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1trjs4