Trwa ładowanie...

Zobacz, jakich kolorów nabiorą wolskie stacje metra

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Zarząd Transportu Miejskiego zdecydowali, jak będą wyglądać poszczególne stacje metra. Na przykład stacja Młynów nabierze kolorów biało-niebieskich.

Share
Zobacz, jakich kolorów nabiorą wolskie stacje metra Źródło: um.warszawa, fot: um.warszawa
d3fxcs0

Wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska ujawnia, że na wolskich stacjach pojawi się intensywna zieleń połączona z szarością betonu, granatowe panele zestawione z białymi sufitami, a także miedziane okładziny w przeróżnych odcieniach pomarańczowego i brązowego. - Tak najkrócej można scharakteryzować kolorystykę kolejnych trzech stacji wolskiego odcinka II linii metra. Każda z nich będzie miała swój wyjątkowy charakter, a także dominujący w całym wnętrzu kolor - tłumaczy.

Makiety materiałów, które pojawią się na posadzkach, ścianach i sufitach zostały już zatwierdzone przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, Zarząd Transportu Miejskiego oraz uzyskały pozytywną opinię projektanta.

um.warszawa
Źródło: um.warszawa, fot: um.warszawa
  • Stacja Księcia Janusza - będzie wykończona w szarościach betonu, a sufity i niektóre ściany pokryją intensywnie zielone panele.
  • Stacja Młynów - dominowały będą kolory biały i niebieski. Biel posłuży między innymi do wykończenia sufitów i podłóg natomiast niebieski będzie obecny na ścianach zatorowych.
  • Stacja Płocka - głównie wykończona kolorami pomarańczowy, żółty. Charakter wnętrza podkreślać będą różnobarwne miedziane panele o jednolitej lub siatkowatej strukturze.
d3fxcs0

Praca nad wystrojem stacji rozpoczną się na początku przyszłego roku.

um.warszawa
Źródło: um.warszawa, fot: um.warszawa

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3fxcs0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fxcs0
d3fxcs0