Trwa ładowanie...

Żyrafek powoli wraca do zdrowia. "200 cm wzrostu i prawie 90 kg wagi"

Mieszkaniec stołecznego ogrodu ma się coraz lepiej.

Share
Żyrafek powoli wraca do zdrowia. "200 cm wzrostu i prawie 90 kg wagi"
d1kezsa

Warszawskie ZOO poinformowało, że malec powoli dochodzi do siebie po ostatnich trudnościach zdrowotnych. Pod czułym okiem opiekunów i lekarzy Żyrafek nabiera apetytu i zaczyna mieć ochotę na spacery. Ostatni komunikat mówi, iż mierzy już 200 cm i waży niecałe 90 kg.

Z każdym dniem, maluch ma coraz większą chęć do hasania po wybiegu. Ogromną rolę w tym zakresie odegrali lekarze , którzy przez ostatnie dni regularnie masowali mu kończyny oraz kręgosłup, by pobudzić krążenie oraz rozgrzać mięśnie. Z kolei, zakażenie pępka zostało już pokonane, m.in. dzięki specjalnemu opatrunkowi.

To był 4. dzień jego życia i nareszcie udało się mu postawić pierwsze chwiejne kroki. W naturze mała żyrafa powinna wstać niemal natychmiast. Żyrafek nie mógł. Przez kilka dni opiekunowie na zmianę dźwigali go i masowali kończyny oraz kręgosłup, by pobudzić krążenie oraz rozgrzać mięśnie. Opaska na brzuszku to opatrunek pępka - niestety wdało się tam paskudne zakażenie po przerwanej pępowinie. Dziś pępuszek jest zdrowy, a nogi sprawne i chętne do biegania :)

d1kezsa

Posted by Żyrafek on 1 luty 2016

Przypomnijmy, że Żyrafek od momentu narodzin zmaga się ze sporymi kłopotami zdrowotnymi. Na początku miał problemy ze stanięciem na nogi, potem przyplątało się też zapalenie pępka. Na szczęście powoli i systematycznie udaje się pokonywać kolejne trudności. Sam maluch cieszy się dużą popularnością i sympatią wśród mieszkańców stolicy. Do tego stopnia, że warszawskie ZOO prowadzi nawet jego własny profil społecznościowy. O kolejnych postępach Żyrafka i jego pobycie w stolicy można przeczytać tutaj .

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1kezsa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kezsa
d1kezsa