Trwa ładowanie...

CNN wyróżniło stację metra Plac Wilsona!

„Sowieci budowali niezwykłe stacje metra, ale ta z 2005 roku, nazwana na cześć amerykańskiego prezydenta Woodrowa Wilsona, pokazała, że kapitalistyczna Polska również potrafi stworzyć piękne obiekty"

Share
CNN wyróżniło stację metra Plac Wilsona!
dw51djm

Stacja metra Plac Wilsona znalazła się w gronie* 12 najbardziej imponujących stacji metra w Europie.*

Listę opublikowała stacja CNN. W artykule "Europe's 12 most impressive metro stations". Oprócz warszawskiej stacji wyróżniono m.in. Westminster w Londynie, Staromestska w Pradze**, **Fosteritos w Bilbao i Westfriedhof w Monachium.

dw51djm

*Stacja Plac Wilsona powstała na Żoliborzu, koło ulicy Słowackiego. *Projektantem generalnym stacji było biuro architektoniczne AMC - Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. Stacja jest utrzymana w kolorach szarości i srebra. Na posadzce w okolicach schodów umieszczono ciekawą, kamienną mozaikę. We wnętrzu zestawiono ze sobą kamień, stal, szkło oraz polerowany, barwiony beton.

Stację otwarto do użytku 8 kwietnia 2005 roku. 7 kwietnia 2008 roku na konferencji „Metrorail” Plac Wilsona został uznany za najładniejszą stację metra na świecie, która powstała w ostatnich latach.

W artykule opublikowanym na CNN.com napisano m.in.: „Sowieci budowali niezwykłe stacje metra , ale ta z 2005 roku, nazwana na cześć amerykańskiego prezydenta Woodrowa Wilsona, pokazała, że kapitalistyczna Polska również potrafi stworzyć piękne obiekty.”

W artykule czytamy też , że sądząc po wyglądzie można by pomyśleć, iż stację pradopodobnie wybudowało... UFO .

dw51djm
dw51djm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw51djm
dw51djm