Trwa ładowanie...
d3fl7z7

"Jesteśmy, jeśli pamiętasz". Wzruszający spot o Powstaniu Warszawskim

Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniło nowy spot z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wideo zatytułowane "Jesteśmy, jeśli pamiętasz" ma przypominać o obecności bohaterskich powstańców wśród nas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wideo promuje obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Wideo promuje obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (Youtube.com, Fot: Muzeum Powstania Warszawskiego/1944.pl)
d3fl7z7

Od 1 sierpnia 1944 roku minęły niespełna 74 lata. Z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego muzeum upamiętniające to wydarzenie przygotowało trwający 45 sekund spot. Dzięki pokazaniu w nim sylwetek obrońców miasta na tle teraźniejszości, udało się uzyskać oryginalną metaforę "przeplatania" historii z rzeczywistością.

Na kompilacji ujęć widać współczesną stolicę, Stare i Nowe Miasto, pojawiają się też ważne dla warszawiaków budynki, takie jak dawna PAST-a. Finał odbywa się na plaży z widokiem na bulwary wiślane, gdzie mieszkańcy oddają hołd powstańcom przy dźwiękach syren.

Przeczytaj: Powstaniec Warszawski ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

d3fl7z7

Wśród komentarzy oceniających spot pojawiło się sporo ciepłych słów: "Aż się popłakałam!", "Dobry spot, refleksyjny", "Świetny film!", "Oglądając mam gęsią skórkę" - to tylko niektóre z nich. Część osób zaczęło też dzielić się własnymi wspomnieniami i opowieściami z Powstania. Wideo na Facebooku w ciągu niecałej doby wyświetlono ponad ćwierć miliona razy.

Promocyjny film powstał dzięki inicjatywie Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy dwóch dobrze znanych na polskim rynku wytwórni. Za produkcję odpowiadało Papaya Films, natomiast efektami wizualnymi oraz posprodukcją zajęło się Platige Image.

Przeczytaj: Wzruszony Powstaniec pisze do naszej dziennikarki. "Pani Magdo, co pani narobiła"

d3fl7z7

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Spełnijmy marzenie Powstańca

d3fl7z7

Podziel się opinią

Share
d3fl7z7
d3fl7z7