Trwa ładowanie...
d22dru5

Kanclerz SGH wysyła studentom maile ws. odry. Będzie profilaktyczne szczepienie

Marcin Dąbrowski w wiadomości przesłanej do studentów zachęca ich, aby osoby, które dotychczas nie były szczepione, zaszczepiły się przeciwko chorobie. Na uczelni pod koniec listopada doszło do potwierdzenia odry wśród jednej z nauczycielek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Szkole Głównej Handlowej będą miały miejsce profilaktyczne szczepienia przeciwko odra
W Szkole Głównej Handlowej będą miały miejsce profilaktyczne szczepienia przeciwko odra (East News, Fot: Adam Burakowski)
d22dru5

Pod koniec listopada w Szkole Głównej Handlowej doszło do zachorowania na odrę przez jedną z nauczycielek. Informację oficjalnie potwierdził kanclerz SGH. Wykładowczyni miała kontakt z trzema grupami studentów. Osoby, które miały kontakt z zakażoną były proszone o wykonanie szczepień ochronnych. Informacja została również mailowo wysłana w języku angielskim.

"Szczepienie to profilaktyka, ale bardzo istotna dla waszego zdrowia" - zaznaczono w wiadomości z dziekanatu. Akcję prowadzono przez tydzień i wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób. Teraz do studentów wysłano kolejnego maila. Autorem także jest dr Marcin Dąbrowski. Informacja dotyczy "profilaktycznych szczepień przeciwko odrze".

d22dru5

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej społeczności SGH przygotowaliśmy akcję profilaktyki w związku z występującymi coraz częściej w Warszawie przypadkami zachorowań na odrę. W ramach działań zapobiegających ryzyku zachorowania pragniemy zachęcić wszystkich, którzy dotychczas nie byli szczepieni przeciwko chorobie, do skorzystania z bezpłatnych szczepień zorganizowanych przez uczelnię" - czytamy.

Szczepienia będą prowadzone od czwartku w wyznaczonych dniach w punkcie medycznym SGH. Według władz uczelni przy okazji wcześniejszego zakażenia sytuacja została opanowana i choroba nie rozprzestrzeniła się dalej.

Zobacz także: Na kaca nie wbijaj klina. To tylko przedłuży Twoje męki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22dru5

Podziel się opinią

Share
d22dru5
d22dru5