Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mazowsze. Dwie strefy na izbach przyjęć i SOR-ach

Wojewoda mazowiecki wprowadził obowiązek wydzielenia stref na izbach przyjęć i w szpitalnych oddziałach ratunkowych dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Będą to strefy dla pacjentów z objawami i bez objawów. Wojewoda zalecił również regularne badanie temperatury ciała pracownikom szpitali.

Share
Koronawirus. Mazowsze. Dwie strefy na izbach przyjęć i SOR-ach
Źródło: East News
d1v7ax7

O poleceniu poinformował w poniedziałek Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Koronawirus. Mazowsze. Strefy dla osób z objawami i bez objawów

Wprowadzona organizacja pracy izb przyjęć i szpitalnych oddziałów ratunkowych polega na wydzieleniu dwóch stref dla osób z podejrzeniem COVID-19. Będą to strefy dla osób bez objawów oraz mających objawy infekcji.

d1v7ax7

Zmiany mają umożliwić bezpieczną segregację pacjentów i odseparowanie osób chorych na koronawirusa. Ponadto szpitale niezakaźne mają obowiązek wdrożenia algorytmu postępowania, tzw. triażu opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego. Algorytm zawiera wytyczne segregacji pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Koronawirus. Mazowsze. Wykorzystane zostaną namioty

Polecenie wynika z konieczności zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem. Jak podkreśla wojewoda mazowiecki w komunikacie, do realizacji powinny być wykorzystane namioty udostępnione przez Państwową Straż Pożarną lub inne dostępne środki techniczne.

Namioty mogą być użyte do wyznaczenia obu stref: dla pacjentów bezobjawowych oraz dla pacjentów mających objawy. Dzięki temu zmniejszy się prawdopodobieństwo zakażenia przy pierwszym kontakcie pacjenta ze szpitalnymi oddziałami ratunkowymi lub izbami przyjęć.

Polecenie wydane jest zgodnie z art. 11 ust. 1 „ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”.

d1v7ax7

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 98 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Mazowszu. Tym samym liczba chorych na COVID-19 w województwie mazowieckim wynosi 1065.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1v7ax7

Podziel się opinią

Share
d1v7ax7
d1v7ax7