Trwa ładowanie...

Koronawirus. W prokuraturze dwa zawiadomienia dotyczące szpitala w Grójcu

Do Prokuratury Rejonowej w Grójcu wpłynęły dwa zawiadomienia związane z funkcjonowaniem szpitala w Grójcu. Oba dotyczą kontaktu z lekarzem, który był poddany testowi na koronawirusa, a mimo to nadal pracował. Pierwsze zawiadomienie złożyła rodzina pacjentki, drugie pracownik szpitala.

Koronawirus. W prokuraturze dwa zawiadomienia dotyczące szpitala w GrójcuŹródło: East News
d23v43v
d23v43v

Jak powiedziała Wawalove rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu prok. Beata Galas, do prokuratury wpłynęły dwa odrębne zawiadomienia.

- Pierwsze zostało złożone przez rodzinę pacjentki, która 18 marca br. była przyjmowana przez lekarza w ramach wizyty prywatnej. Lekarz tego dnia, przed wizytą został poddany testom na obecność koronawirusa – powiedziała rzecznik.

Drugie zawiadomienie złożył pracownik szpitala. Doniesienie dotyczy dyrektora placówki. - Pracownik 20 marca współpracował za wiedzą i zgodą dyrekcji z tymże lekarzem, który był poddany badaniu na obecność koronawirusa. W związku z powyższym nie zarządzono kwarantanny – wyjaśniła Galas.

d23v43v

Pierwsze zawiadomienie dotyczy art. 165 par.1 punkt 1 kodeksu karnego. Chodzi o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w związku ze spowodowaniem zagrożenia epidemiologicznego bądź też szerzeniem choroby zakaźnej.

Drugie zawiadomienie dotyczy niedopełnienia obowiązków przez pracodawcę w zakresie zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Mówi o tym art. 220 paragraf 1 kodeksu karnego.

Koronawirus. Grójec. Dalsze postępowanie zależy od sytuacji

Śledztwo zostało wszczęte dopiero dwa dni temu. Na razie prokuratura jest na wstępnym etapie postępowania i gromadzenia materiału dowodowego.

- Dalsze czynności będziemy podejmować w zależności od sytuacji. Na pewno niezbędne jest bezpośrednie przesłuchanie szeregu osób. Z uwagi na stan epidemiczny w kraju nie jest to natychmiast możliwe. Chodzi o zaplanowanie czynności w sposób bezpieczny i odpowiedzialny – wskazała rzecznik.

d23v43v

We wtorek pisaliśmy, że Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu wstrzymało przyjęcia. W poniedziałek zamknięto oddziały szpitala. Zarażeni koronawirusem są pacjenci i personel medyczny, łącznie 24 osoby. Zarażenia miały związek z z sytuacją w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, który znajduje się w tym samym powiecie. Część personelu pracowała równolegle w obu placówkach. Pomimo zakażenia, pracownicy nie mieli objawów koronawirusa i zarażali inne osoby.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d23v43v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23v43v