Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Kolejni pracownicy służby zdrowia zwolnieni z opłat za parkowanie

Rozszerza się lista osób, które mogą bezpłatnie parkować w płatnej strefie. Teraz z bezpłatnego parkowania mogą korzystać pracownicy placówek leczniczych, domów opieki społecznej, NFZ i sanepidu. Dołączają oni do pracowników szpitali i pogotowia, którzy z opłat zostali zwolnieni wcześniej.
Share
Koronawirus. Warszawa. Kolejni pracownicy służby zdrowia mogą parkować bez opłat
Koronawirus. Warszawa. Kolejni pracownicy służby zdrowia mogą parkować bez opłatŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2ks3ko

Jak podkreśla stołeczny ratusz, jest to możliwe dzięki utrzymaniu opłat dla pozostałych użytkowników.

Od 27 marca bezpłatne parkowanie przysługuje pracownikom szpitali i pogotowia zlokalizowanych na terenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN), którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Takie uprawnienia otrzymało dotychczas ok. 1,7 tys. osób.

Po przeprowadzonych analizach ratusz zdecydował się dodatkowo zwolnić z opłat pozostałych pracowników placówek leczniczych, domów pomocy społecznej, placówek NFZ i sanepidu. Warunkiem jest lokalizacja placówki w obrębie SPPN. Jak podkreśla ratusz w komunikacie, praca i mobilność tych osób jest szczególnie ważna dla funkcjonowania miasta i bezpieczeństwa mieszkańców w czasie epidemii.

d2ks3ko

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta m.st. Warszawy, listę osób i pojazdów upoważnionych do zerowej stawki przygotowują kierownicy placówek. Lista zostanie uwzględniona przy prowadzonych kontrolach.

Koronawirus. Warszawa. Ratusz stale analizuje sytuację w płatnej strefie

Urząd miasta stale analizuje stopień zapełnienia strefy płatnego parkowania. Znaczna część miejsc jest zajęta przez pojazdy posiadające abonament mieszkańca. W związku z tym pula miejsc dostępnych dla pozostałych użytkowników jest mniejsza.

Ratusz podkreśla, że dzięki utrzymaniu opłat dla pozostałych kierowców może uprzywilejować grupy najbardziej tego potrzebujące. Zniesienie opłaty dla wszystkich kierowców mogłoby przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, czyli utrudnić znalezienie wolnego miejsca osobom, które najbardziej go potrzebują.

d2ks3ko

W trosce o zdrowie pracowników kontrola opłat jest prowadzona wyłącznie zdalnie, za pomocą pojazdów wyposażonych w kamery. Zdalnie można również wyrobić lub przedłużyć abonament mieszkańca.

Operator sieci parkomatów dezynfekuje urządzenia. Za parkowanie można zapłacić bez używania parkomatów: za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash, wiadomości SMS, kodów USSD lub komend telefonicznych IVR.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2ks3ko

Podziel się opinią

Share
d2ks3ko
d2ks3ko