Trwa ładowanie...
d4fkfeo

Koronawirus w Warszawie. Przystanki „na żądanie” zmienione na stałe

Zarząd Transportu Miejskiego zmienia wszystkie przystanki z warunkowych („na żądanie”) na stałe. Nie trzeba przyciskać guzika. Autobusy zatrzymają się na każdym przystanku.
Share
ZTM zmienia przystanki "na żądanie" na stałe
ZTM zmienia przystanki "na żądanie" na stałeŹródło: Materiały prasowe, Fot: Warszawski transport publiczny
d4fkfeo

Zmiana wszystkich przystanków z warunkowych na stałe ma charakter czasowy. Obowiązuje od nocy z 16 na 17 marca do odwołania.

Oznacza to, że wszystkie autobusy dzienne i nocne będą się zatrzymywały na każdym przystanku. Dzięki temu pasażerowie nie będą musieli używać przycisku „na żądanie”, co zmniejszy ryzyko zarażenia koronawirusem.

„Od początku kursowania linii nocnych od nocy z 16/17.03.2020 r. do odwołania charakter wszystkich przystanków warunkowych („na żądanie”) na trasach wszystkich linii (dziennych i nocnych) zostaje zmieniony na stały” – czytamy na stronie internetowej ZTM.

d4fkfeo

Wcześniej informowaliśmy, że ZTM zmienił płyny do dezynfekcji pojazdów. Elementy autobusów i wagonów, których najczęściej dotykają pasażerowie, są czyszczone innym niż zazwyczaj środkiem dezynfekującym.

Jeśli ktoś nie chce korzystać z komunikacji miejskiej w okresie zagrożenia koronawirusem, może zawiesić swój bilet długookresowy. W tym celu należy zgłosić się drogą elektroniczną do Zarządu Transportu Miejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4fkfeo

Podziel się opinią

Share
d4fkfeo
d4fkfeo