Trwa ładowanie...
d6nitpw

Koronawirus w Warszawie. Przystanki „na żądanie” zmienione na stałe

Zarząd Transportu Miejskiego zmienia wszystkie przystanki z warunkowych („na żądanie”) na stałe. Nie trzeba przyciskać guzika. Autobusy zatrzymają się na każdym przystanku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZTM zmienia przystanki "na żądanie" na stałe
ZTM zmienia przystanki "na żądanie" na stałe (Materiały prasowe, Fot: Warszawski transport publiczny)
d6nitpw

Zmiana wszystkich przystanków z warunkowych na stałe ma charakter czasowy. Obowiązuje od nocy z 16 na 17 marca do odwołania.

Oznacza to, że wszystkie autobusy dzienne i nocne będą się zatrzymywały na każdym przystanku. Dzięki temu pasażerowie nie będą musieli używać przycisku „na żądanie”, co zmniejszy ryzyko zarażenia koronawirusem.

„Od początku kursowania linii nocnych od nocy z 16/17.03.2020 r. do odwołania charakter wszystkich przystanków warunkowych („na żądanie”) na trasach wszystkich linii (dziennych i nocnych) zostaje zmieniony na stały” – czytamy na stronie internetowej ZTM.

d6nitpw

Wcześniej informowaliśmy, że ZTM zmienił płyny do dezynfekcji pojazdów. Elementy autobusów i wagonów, których najczęściej dotykają pasażerowie, są czyszczone innym niż zazwyczaj środkiem dezynfekującym.

Jeśli ktoś nie chce korzystać z komunikacji miejskiej w okresie zagrożenia koronawirusem, może zawiesić swój bilet długookresowy. W tym celu należy zgłosić się drogą elektroniczną do Zarządu Transportu Miejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d6nitpw

Podziel się opinią

Share

d6nitpw

d6nitpw