Trwa ładowanie...

Mokotów. Sklep "Mniej Więcej" wspomaga Puszczę Biebrzańską

Dbają o ekologię i chcą ułatwiać życie wszystkim, którym zależy na naturze, na ograniczeniu odpadów, unikania folii i plastiku, szukaniu alternatywy do agresywnej chemii. Działający w duchu zero waste sklep "Mniej Więcej" otworzył swój punkt przy Puławskiej.

Share
Mokotów. Sklep "Mniej Więcej" wspomaga Puszczę Biebrzańską
Źródło: Materialy Własne
d39cav7

Jak wszystkie placówki działające w czasie pandemii, sklep musi zadbać o stosowanie środków ostrożności - do niewielkiego pomieszczenia w podziemiu, dawniej służącego klimatycznej knajpce, może wejść ograniczona liczba klientów, uzbrojonych w maseczki i rękawiczki.

Babcina broń do walki o czystość

#

W ofercie sklepowej wiele ciekawych produktów, poszukiwanych przez obrońców natury - soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, boraks, czyli produkty stosowane dawniej w domach, w efekcie skromnej oferty przemysłu chemicznego, jako naturalne środki czystości, przyjazne środowisku.

d39cav7

Można też kupić tu bambusowe szczoteczki do mycia zębów, proszek doprania na wagę, dezodoranty w szklanych opakowaniach. Właściciele chcą też organizować, gdy za sobą będziemy mieć już pandemiczne zakazy, warsztaty, akcje i zbiórki, które pomogą w zwiększeniu wiedzy na temat ekologi i pokażą, że bycie zero waste nie musi być trudne i wymagać wielu wyrzeczeń a jedynie zmian niektórych nawyków.

W związku z pożarem w Biebrzańskiej Puszczy stowarzyszenie Mniej Więcej, prowadzące placówkę, angażuje się w walkę ze skutkami tego kryzysu. 10 procent kwoty od każdego zakupu przeznaczone będzie na działania rekonstruujące zdewastowaną przyrodę Biebrzańskim Parku Narodowym.

d39cav7

Obejrzyj: Otwarcie galerii handlowych. Szykują się gigantyczne promocje

d39cav7

Podziel się opinią

Share
d39cav7
d39cav7