Trwa ładowanie...

Niematerialna Warszawa idzie w tango. Film o części wspólnego dziedzictwa stolicy

Film o warszawskim tangu jako elemencie kultury Warszawy to część długofalowego działania Domu Spotkań z Historią. To projekt, jaki zebrał wiele międzypokoleniowych praktyk, tradycji i zwyczajów budujące warszawską tożsamość.

Warszawa. O tangu stołecznym, specyficznym zjawisku i niematerialnym dziedzictwie stolicy opowiedzą teoretycy, muzycy, pasjonaci. Przewodnikiem będzie Jan Emil Mynarski (Dom Spotkań z Historią)Warszawa. O tangu stołecznym, specyficznym zjawisku i niematerialnym dziedzictwie stolicy opowiedzą teoretycy, muzycy, pasjonaci. Przewodnikiem będzie Jan Emil Mynarski (Dom Spotkań z Historią)
d28c20v
d28c20v

Raport, który powstał na wiosnę, uzupełniały letnie działania, które odnosiły się do praktycznej strony zgromadzonej przez badaczy wiedzy. "Niematerialna Warszawa" to to wszystko, co stanowi wspólnotę i jej tradycje, a przez to tworzy społeczność, która współdzieląc miasto tworzy wspólnotę.

Autorki raportu, Hanna Schreiber i Ewa Klekot, starały się uchwycić międzypokoleniowy charakter wielu tradycji i zwyczajów, budujących związek mieszkanek i mieszkańców z miastem. To mogą być różne sprawy: tradycja kibicowania lokalnej drużynie piłki nożnej, poważne i pełne szacunku celebrowanie rocznicy Powstania Warszawskiego lub tradycje - czasem odmienne niż w innych częściach Polski - obchodzenia świąt, na przykład 1 listopada.

Materiał, jaki można od wtorku obejrzeć na stronie Domu Spotkań z Historią poświęcony warszawskiemu tangu. Przewodnikiem po jego ciekawostkach, historii, tajemnicach jest Jan Emil Młynarski. O tym specyficznym zjawisku opowiedzą Jerzy Płaczkiewicz - pasjonat i historyk tanga, Zdzisław Pater - kontrabasista i akordeonista, legenda stołecznych scen dansingowych i podwórkowych oraz Piotr Zabrocki, muzyk, który z tangiem ma w praktyce do czynienia, grając w składzie Warszawskiego Combo Tanecznego

Talibowie wkroczyli do amerykańskiego hangaru. Oto co tam znaleźli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28c20v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28c20v