Trwa ładowanie...

Pomnik smoleński na placu Piłsudskiego już gotowy. Zobacz, jak wygląda

Od początku lutego trwały prace nad budową pomnika smoleńskiego. Reporterowi RMF FM Mariuszowi Piekarskiemu udało się sfotografować gotowy pomnik. Odsłonięcie zaplanowano na 10 kwietnia, czyli w 8. rocznicę tragedii.

Pomnik smoleński na placu Piłsudskiego już gotowy. Zobacz, jak wyglądaŹródło: East News, fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d3yzi5z
d3yzi5z

Pod namiotem można zobaczyć monument, który przypomina czarne marmurowe schody. Mariusz Piekarski tłumaczy, że trwają już tylko prace wykończeniowe i wydaje się węższy niż na projekcie, ale też wyższy. Dodaje, że być może jest nawet wyższy niż Grób Nieznanego Żołnierza, a monument powstał w Portugalii.

Projekt powstał błyskawicznie, bo 5 lutego wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę, a dwa dni później już rozpoczęły się prace. Teren przy pl. Piłsudskiego był przez cały czas ogrodzony barierkami. Jacek Sasin zapowiedział zaraz po wydaniu zgody na budowę, że pomnik upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej musi powstać do 10 kwietnia. I tak też się stanie.

- W ósmą rocznicą tej najstraszniejszej w powojennych dziejach Polski katastrofy zapraszamy Państwa na Mszę Świętą w intencji Poległych, na marsz oraz na uroczystość odsłonięcia Pomnika Ofiar tego narodowego nieszczęścia. Marsz - na którym spotkamy się po raz dziewięćdziesiąty szósty - będzie marszem ostatnim" - można przeczytać w apelu Rodzin Smoleńskich.

d3yzi5z

Obchody rozpoczną się o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NPM i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Od godz. 9.00 do 15.00 na pl. Piłsudskiego będą wyświetlane filmy. Po godz. 16 przemówi prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Tego dnia nastąpi również odsłonięcie kamienia, w miejsce którego stanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obchody na placu Piłsudskiego w Warszawie zakończą się około godziny 21.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:"Szturmowcy" protestują przeciwko pracownikom z Ukrainy. Rozwiesili plakaty

d3yzi5z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yzi5z