Trwa ładowanie...

"Powiedz NIE rasizmowi". Wiec antyrasistowski w Warszawie

"Władza, która powinna reagować, milczy, co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich".

"Powiedz NIE rasizmowi". Wiec antyrasistowski w Warszawie
d7y0339
d7y0339

W niedzielę od godz. 13. w centrum Warszawy odbywa się "wiec antyrasistowski". Organizatorami manifestacji są przedstawiciele ruchu Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. "Bierzcie flagi, gwizdki, transparenty, cokolwiek chcecie i przybywajcie" - zachęcali.

" W związku z kolejną falą rasistowskiej agresji zapraszamy was, ludzie dobrej woli, na wiec. Zapraszamy do wykrzyczenia "NIE" dla rasizmu. "NIE" dla Polski, w której bandyci decydują, kto zasługuje, by tu mieszkać" - napisali na Facebooku organizatorzy. Chęć wzięcia udziału w pikiecie zadeklarowało blisko 2000 osób.

(Fot. Facebook.com)

Jak zauważają aktywiści, od czasu tragicznych wydarzeń w Ełku mnożą się ataki na obcokrajowców. "Niszczone są lokale gastronomiczne, które prowadzą imigranci. Władza, która powinna reagować, milczy, co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich. Wszyscy powinniśmy w nim czuć się bezpiecznie bez względu na kolor skóry czy wyznanie" - wyliczają przedstawiciele Zjednoczonych Przeciw Rasizmowi.

d7y0339

Organizatorzy manifestacji chcą wyrazić swoją solidarność z osobami, które ze względu na pochodzenie i kolor skóry w ostatnim czasie były piętnowane i atakowane. "Bierzcie flagi, gwizdki, transparenty, cokolwiek chcecie i przybywajcie" - zaprasza ZPR.

(Fot. Facebook)

Pikieta odbywa się od godz. 13. na popularnej "patelni" w centrum Warszawy.

Nie tylko pikieta

Na niedzielę zaplanowano także ogólnopolską akcję pod nazwą: "Dzień kebaba - solidarni z pracownikami barów kebab". Chęć wzięcia udziału w facebookowym wydarzeniu zadeklarowało jak dotąd blisko 5000 osób.

d7y0339

- Pokażmy solidarność z właścicielami i pracownikami barów kebab. W niedzielę na rodzinny obiad jemy kebab, zakupiony u zagranicznej obsługi, na całym terenie Polski. Pracują, płacą podatki - pokażmy, że ich wspieramy. Nie pozwólmy, aby zostali zastraszeni przez narodowców - tłumaczą zwolennicy akcji.

Źródło: (Facebook.com)

d7y0339
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y0339