Trwa ładowanie...
d4j83mv

Seksafera w stołecznej policji. Zgłosiła się kolejna policjantka

Kolejna policjantka z komendy stołecznej złożyła zawiadomienie, że była nękana i molestowana seksualnie przez przełożonego - informuje portal tvn24.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do prokuratury wpłynęło nowe zgłoszenie.
Do prokuratury wpłynęło nowe zgłoszenie. (wawalove, Fot: Wawalove)
d4j83mv

Sprawa trafiła do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej oraz do prokuratury. Rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak powiedział, że policjantce zapewniono opiekę psychologiczną. Dodał też, że jej przełożony został już odwołany ze stanowiska. Przeniesiono go do jednej z komend rejonowych.

Wierzchołek góry lodowej

We wtorek pisaliśmy o wszczęciu śledztwa przez prokuraturę w sprawie molestowania jednej z naczelniczek stołecznej policji przez wicekomendanta. Chodzi o artykuł kodeksu karnego mówiący o "doprowadzeniu pokrzywdzonej do innej czynności seksualnej, przez nadużycie stosunku zależności".

d4j83mv

Śledztwo ma wyjaśnić, czy wiceszef dopuszczał się też mobbingu.

Zobacz wideo: Straż, barierki i policja. Miesięcznice smoleńskie kiedyś i dziś

Naczelniczka złożyła raport o molestowaniu już w listopadzie. W zawiadomieniu figuruje jeden z zastępców komendanta stołecznego. Do niedawna był wymieniany przez ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka jako ewentualny kandydat na stanowisko warszawskiego szefa policji. Warto wspomnieć, że wówczas niespodziewanie z funkcji zrezygnował ówczesny komendant Rafał Kubicki.

d4j83mv

Jak zaznaczało RMF FM, to może być wierzchołek góry lodowej. Możliwe, że sprawa dotyczy również innych, wysokich rangą funkcjonariuszy w Warszawy.

źródło: TVN Warszawa

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Nie można zburzyć Pałacu Kultury? To go zasłonimy! Oto nowy projekt

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv