Trwa ładowanie...
d2amprw

Spalone dokumenty sądowe pod Warszawą. "W pustostanie prowadzone były badania naukowe"

W jednym z budynków w Gołaszewie koło Ożarowa Mazowieckiego znaleziono tysiące akt sądowych i kart wyborczych z wyborów do Sejmu i Senatu. Duża część dokumentów była już spalona. Straż w Ożarowie Mazowieckim twierdzi, że spalone dokumenty, to nie efekt przestępstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dokumenty znalezione przez reportera Polsat News
Dokumenty znalezione przez reportera Polsat News (Polsat News, Fot: Polsat News)
d2amprw

Jak podaje radio ZET Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził, że były to badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych. Dodał, że oborę przekazał im urząd miasta w Ożarowie Mazowieckim jako poligon do ćwiczeń.

Sprawę spalonych dokumentów i kart do głosowania zgłosił pracownik urzędu miasta w Ożarowie Mazowieckim. Według nieoficjalnych informacji były to wypełnione karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu na IV oraz V kadencję, czyli z lat 2001 i 2005. Dokumenty znaleziono w opuszczonym gospodarstwie rolnym we wsi Gołaszew w województwie mazowieckim. O sprawie poinformowało RMF FM.

d2amprw

Sylwester Marczak z mazowieckiej policji poinformował, że zwęglone dokumenty funkcjonariusze odkryli wczoraj po południu. - Mówimy tutaj o dużej ilości, mówimy o zabezpieczeniu co najmniej dwóch busów, które zostały przewiezione do komendy. To co należy do nas, to przede wszystkim ustalenie, w jaki sposób te dokumenty znalazły się w tym miejscu - mówił RMF FM Sylwester Marczak.

Zabezpieczone dokumenty zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Śledczy będą ustalać, czy pozostawione pisma w pustostanie można uznać za przestępstwo oraz w jakich okolicznościach dokumenty wyniesiono z instytucji.

d2amprw

Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 276 Kodeksu karnego, czyli "Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Przeczytaj też: Gołaszew. Spalone karty do głosowania w opuszczonej szopie we wsi pod Warszawą

Zobacz także: "Histeryczny atak". Jan Śpiewak reaguje na wpis Patryka Jakiego

d2amprw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2amprw

d2amprw
d2amprw