Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Tłusty Czwartek z gigantycznymi kolejkami... już w środę

Tłusty Czwartek przypada w tym roku 20 lutego. Nie przeszkadza to jednak mieszkańcom Warszawy w ustawianiu się w kolejkach już dzień wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Kolejka do Pracowni Cukierniczej "Zagoździński" w przeddzień Tłustego Czwartku
Warszawa. Kolejka do Pracowni Cukierniczej "Zagoździński" w przeddzień Tłustego Czwartku (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)
d6yh7g2

To zdjęcie wykonano dzień przed Tłustym Czwartkiem w środę 19 lutego br.

Gdzie? Oczywiście na Woli, przy Górczewskiej, w pobliżu Zagoździńskich. W pobliżu, bo samo wejście do kultowej cukierni jest na odległym planie fotografii.

Nie wiadomo co w Warszawie jest silniejszą tradycją - pączki w Tłusty Czwartek czy kolejka, aby je zdobyć. I to już nie tylko w Tłusty Czwartek, o czym mniej lub bardziej dotkliwe przekonują się ci, którzy postanowili na zakupy udać się w środę.

d6yh7g2

Warszawa. Tłusty Czwartek w najpopularniejszych miejscach

Jednak w najbardziej popularnych i kultowych wręcz miejscach stolicy kolejek nie unikniemy. Chmielna wypełni się z pewnością po brzegi. Tam łasuchy zaopatrują się w pączki i faworki u Pawłowicz. Za rogiem, już na Nowym Świecie, jest Blikle, który od lat ma liczne grono amatorów.

Jest też Stolica Pączków, Lukullus czy Stara Pączkarnia, gdzie z pewnością na upragnione przysmaki trzeba będzie czekać kilkadziesiąt minut.

Ciekawe zestawienie przygotowały w tym roku "Stołeczna Gazeta". Lista tych cukierni jest alternatywą dla utartych, "kultowych" miejsc w Warszawie.

d6yh7g2

Można więc na Tłusty Czwartek opracować nieco inny, słodki szlak po stolicy i odwiedzić np.: "Perełkę" przy ul. Granicznej, "Kukułkę" na Mokotowskiej albo na ul. Bagatela "Być Może". Kilka cukierni mają też takie firmy: Smaki Warszawy (ul. Poznańska 23/29, ul. Felińskiego 52, ul. Klimczaka 17/lok. 202 oraz Gieryszewski (ul. Piękna 16, ul. Świderska 135a, Staffa 7a, Świętego Bonifacego 88).

Źródło: gw

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robert Biedroń ostro o geście Joanny Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2