Trwa ładowanie...

Utrudnienia na moście Poniatowskiego. Początek remontu wiaduktu

W piątek wieczorem rozpoczynają się remont przy wiadukcie mostu Poniatowskiego, po północnej stronie przeprawy. Oznacza to spore utrudnienia dla kierowców i zmiany na trasach komunikacji miejskiej. Prace potrwają do końca listopada.

Utrudnienia na moście Poniatowskiego. Początek remontu wiaduktuŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d4cpkan
d4cpkan

Warszawski ratusz poinformował, że w piątek od godziny 22, dla ruchu zostanie zamknięty wiadukt mostu księcia Józefa Poniatowskiego na lewym brzegu. W czasie remontu niemożliwy będzie wjazd z Wisłostrady na most w kierunku centrum, ani zjazd z mostu na Wisłostradę, od strony Grochowa. Objazd poprowadzi przez Trasę Łazienkowską.

Na zmiany muszą się też przygotować pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmieni się trasa autobusu linii nr 166.

"Remont wiaduktu będzie kompleksowy. Stare, zużyte spoiny i elementy kamienne zostaną wykute, a następnie zastąpione nowymi. Skrzydła wiaduktu będą odkopane i naprawione. Zniszczone fragmenty balustrad przejdą kompletną renowację, a elementy stalowe zyskają specjalne zabezpieczenie antykorozyjne" - podaje ratusz.

Zobacz także: Ostry spór w studio WP. Marcin Kierwiński kontra Radosława Fogiel

W komunikacie podano również, że powstanie nowa nawierzchnia jezdni, która otrzyma solidną podbudowę. Zostanie też wybudowany system odwodnienia.

Utrudnienia na Bielanach i Muranowie

To nie koniec prac remontowych, jakie ruszają w Warszawie. Urząd miasta poinformował, że trwają pierwsze prace związane z przebudową alei Zjednoczenia. Aktualnie prowadzona jest także rozbiórka na odcinku od ulicy Schroegera do ulicy Kasprowicza. Znikają stare krawężniki oraz nawierzchnia chodnika. "Nie wiąże się to z utrudnieniami w ruchu" - podkreśla ratusz.

Na niemal kilometrowym odcinku od Marymonckiej do Żeromskiego, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Projekt zakłada przeniesienie parkowania do zatok postojowych, w których zmieści się ponad 130 miejsc, a na chodnikach pojawi się nowa nawierzchnia z płyt.

d4cpkan

Jak podał ratusz, po przebudowie alei Zjednoczenia oraz ulic poprzecznych, będę one przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. "Na chodnikach i przy przejściach pojawią się specjalne płyty prowadzące oraz ostrzegawcze dla osób niedowidzących i niewidomych" - zapewnia urząd miasta.

Wyremontowana zostanie droga dla rowerów, która będzie przedłużona do ulicy Żeromskiego. Przystanki zostaną wyremontowane, a krawężniki w zatokach podwyższone, by ułatwić wejście do autobusu. Koszt wszystkich prac to 6,8 miliona złotych.

Od poniedziałku 9 września do 4 października nie będzie możliwości skrętu z alei Jana Pawła w ulicę Nowolipie. Kierowcy podróżując ulicą Nowolipie, będą mogli wjechać w aleję Jana Pawła II. Utrudnienia maja związek z modernizacją magistrali wodociągowej.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan