Trwa ładowanie...
d32dzrx

Warszawa. Adwokaci w szczepionkowej grupie "0"? Mecenas przeprasza za pośpiech

Chciał, by adwokaci mogli liczyć na specjalne potraktowanie i na szybsze przyznanie miejsc w kolejce do punktów szczepień. Poprosił ministra zdrowia o przyznanie środowiskom adwokackim statusu grupy zero. Teraz dziekan warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, mecenas Mikołaj Pietrzak za to przeprasza.
Share
Warszawa. Stołeczni adwokaci jednak nie będą w grupie pierwszych zaszczepionych. Wnioskował o to do ministerstwa  dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej
Warszawa. Stołeczni adwokaci jednak nie będą w grupie pierwszych zaszczepionych. Wnioskował o to do ministerstwa dziekan Okręgowej Rady AdwokackiejŹródło: East News, Fot: Piotr Kamionka
d32dzrx

Za te oczekiwania i działania podejmowane w sprawie przyspieszenia szczepień dla swoich kolegów po fachu mecenas przeprosił w czwartek. We wpisie na Facebooku oraz na stronie Rady tłumaczy, że chciał tylko zwrócić uwagę na sytuację adwokatów i aplikantów adwokackich i zapewnić im bezpieczeństwo.

Wcześniej, 29 grudnia, Mikołaj Pietrzak wysłał pismo do resortu zdrowia. Poprosił ministra Adama Niedzielskiego o zaliczenie adwokatów do zerowej grupy szczepień przeciw koronawirusowi i zaszczepienie ich w terminach obowiązujących pracowników medycznych.

Próbę dołączenia środowiska do grupy zerowej tłumaczył tym, że istotnym elementem pracy adwokata jest bezpośrednia styczność z sędziami, prokuratorami czy pracownikami sądów. "Nie każda rozprawa jest możliwa do odbycia zdalnie. W znaczącej większości rozprawy i posiedzenia przed sądami odbywają się w formie tradycyjnej. Ryzyko zarażenia jest znaczące" - uzasadniał swoje oczekiwania.

d32dzrx

Teraz postanowił jednak oficjalnie wycofać się z tych działań i przeprosić. "Mój list stał się przedmiotem medialnej krytyki pod adresem adwokatów; przyjmuję odpowiedzialność za ten całkowicie niezamierzony skutek i bardzo wszystkich przepraszam" - napisał dziekan.

Warszawa. Rektor Okręgowej Rady Adwokackiej chciał szybszych szczepień dla adwokatów. Teraz przeprasza

Nie kryje, że niestosowność tego pisma uświadomiło mu medialne zamieszanie, jakie przepłynęło w ostatnich dniach przez kraj: "Gdy występowałem z jawną i oficjalną prośbą do ministra zdrowia pod koniec grudnia 2020 r., nie mieliśmy jeszcze do czynienia z tzw. aferą szczepionkową, zaś moim celem było zwrócenie uwagi na sytuację adwokatów i aplikantów adwokackich oraz zapewnienie członkom naszej Izby bezpieczeństwa zdrowotnego, wobec podwyższonego zagrożenia wynikającego z charakteru wykonywanej przez nas działalności. Co więcej, kierowałem się potrzebą zapewnienia efektywnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, który jest znacznie utrudniony, jeżeli wielu adwokatów i aplikantów jednocześnie choruje lub przebywa na kwarantannie" - napisał mecenas Pietrzak.

d32dzrx

UOKiK zablokował przejęcie radia Zet. "Naciągany argument, marginalizacja publicznego radia nie jest możliwa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32dzrx

Podziel się opinią

Share
d32dzrx
d32dzrx