Trwa ładowanie...

Warszawa. Black Friday 2019 – jak dojechać do Factory Ursus i Blue City?

Nadszedł oczekiwany Black Friday, Czarny Piątek. Podpowiadamy, jak dojechać do Factory Ursus i Blue City w Warszawie, by nie spóźnić się na największe promocje. Sprawdź komunikację 29 listopada.

Warszawa. Black Friday 2019 – jak dojechać do Factory Ursus i Blue City?Źródło: Shutterstock.com
d7dxrn3
d7dxrn3

Warszawa Black Friday 2019. Jak dojechać do Factory Ursus?

W Black Friday 2019 mieszkańcy Warszawy runą tłumnie do centrów handlowych. Jednym z najbardziej obleganych jest Factory Ursus (Warszawa, Plac Czerwca 1976 r. 6).

 • centrum outletowe ogłasza zniżki co najmniej -25% od 29 do 30 listopada.
 • w piątek Factory będzie czynne od 10 do 21, w sobotę od 10 do 22, a w niedzielę będzie zamknięte.

W Black Friday zwykła nawigacja może oszaleć. Założyliśmy, że nasi czytelnicy nie boją się godzin szczytu i dojadą na zakupy do Factory Ursus około 17:15. Podpowiadamy, jak dojechać do centrum handlowego.

Factory Ursus Warszawa. Dojazd w Black Friday

 • samochód to ryzykowne wyjście w Black Friday. Korek w Ursusie może się ciągnąć aż do Blue City. Na parkingach Factory trudno znaleźć wolne miejsce nawet w zwykły weekend. Tylko kilkaset aut zmieści się na parkingach od strony alei 4 Czerwca 1989 roku, przy ulicy Dyrekcyjnej albo w parkingu podziemnym, a zostawianie samochodu na jednej z wąskich uliczek Ursusa nie jest dobrym ani ładnym pomysłem. Dlatego proponujemy alternatywy:
 • autobus to pierwsze wyjście dla tych, którzy do Factory Ursus chcieliby dostać się z Ursynowa i Służewia. Autobusy 189 i 401 zawiozą klientów z Metra Służew. Oba jadą jednak przez centra biznesowe na Służewcu (tak zwany Mordor) i w rejonie Alei Jerozolimskich, ulicami: Marynarską i Łopuszańską. A autobusy jeżdżą powoli przez Mordor. W korku często zdarza się, że dwa czy trzy autobusy jednej linii jadą jeden za drugim.
 • w drodze do Factory spróbujmy nie wsiadać do pierwszego ze zdublowanych autobusów, dzięki temu ścisk będzie mniejszy. Pamiętajmy, że 189 nie dowiezie nas bezpośrednio pod Factory. Trzeba wysiąść na przystanku PKP Włochy. Pozostanie 10 minut marszu w jedną stronę albo podjechanie przypadkowym autobusem. Powiedzmy sobie uczciwie – jadąc do Factory z Ursynowa, zużyjemy nawet godzinę.
 • autobus od strony Jelonek, taki jak 189 (jadący w kierunku Sadyba), dowiezie nas w okolice PKP Włochy. Tam możemy złapać autobus 194 albo pieszo, ulicą Świerszcza, dotrzeć do Factory. Już na tym odcinku autobusy zapewne staną w korku.
 • pociąg z centrum Warszawy może nas gładko dowieźć do Factory Ursus. Z przystanku Warszawa Śródmieście dostaniemy się do PKP Ursus w zaledwie 15 minut, a po kilku minutach marszu ulicą Traktorzystów znajdziemy się u celu. Pociągi kursują co 5-10 minut, choć w godzinach szczytu możliwe są opóźnienia.
d7dxrn3

Blue City Warszawa. Dojazd w Black Friday

Oblężenie w Black Friday przeżyje też Blue City, położone przy al. Jerozolimskich 179, nieco na zachód od centrum Warszawy. Okolice mogą być bardzo zakorkowane już po południu 29 listopada. Podpowiadamy, jak się tam dostać.

 • Blue City jest czynne w piątek i sobotę od 10:00-22:00, w niedzielę nieczynne.
 • sąsiednie Atrium Reduta będzie otwarte 29 i 30 listopada od 10:00 do 21:00.
 • samochód – do centrum Blue City dojedziemy Alejami Jerozolimskimi od strony Włochów i centrum miasta, dopóki nie nastaną godziny szczytu. Centrum oferuje parking podziemny, czynny od 5:45 do 00:15 lub do ostatniego seansu w kinie Helios (jeśli kończy się po 00:15). Parking wielopoziomowy czynny od 10:00 do 00:15 lub do ostatniego seansu. Pierwsza godzina parkowania jest darmowa, kolejne kosztują 4 zł.
 • autobus – wysiądziemy tuż obok Blue City na przystanku Berestecka 01, jadąc od centrum Warszawy autobusami 127, 158, 517. Podróż ta w normalnych warunkach powinna zająć około 20 minut, ale w godziny szczytu w Black Friday zarezerwujmy na dojazd więcej niż pół godziny.
 • pociąg – Dworzec Zachodni leży zaledwie kilometr od Blue City. Osoby spoza Warszawy mogą liczyć na szybki dojazd.
 • rower – środek transportu dla zakupowych twardzieli, bo 29 listopada po południu ma padać. Pod centrum jest jednak dużo miejsca do zaparkowania jednośladu.
d7dxrn3

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Gorąco w Sejmie po komisji z udziałem Banasia. Schreiber komentuje

d7dxrn3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7dxrn3