Trwa ładowanie...

Warszawa. Filip Chajzer prosi o piątaka. Zbiórka dla Powstańców Warszawskich

Prezenter i dziennikarz, który już po raz szósty organizuje zrzutkę pieniędzy dla uczestników warszawskiego zrywu w 1944, jest poruszony. Już w pierwszych dobach na konto zbiorki wpłynęło ponad 140 tysięcy złotych.

Warszawa. Już po raz szósty Filip Chajzer zbiera pieniądze, by poprawić jakość życia Powstańców WarszawskichWarszawa. Już po raz szósty Filip Chajzer zbiera pieniądze, by poprawić jakość życia Powstańców Warszawskich
d1fkoz2
d1fkoz2

Filip Chajzer, wzruszony sercem okazywanym przez wielu swoich fanów, którzy wysłuchali jego apeli, dziękuje i prosi o jeszcze. Namawia, by zrezygnować z kawy na mieście i wpłacić. Chciał też porównać sugerowaną wpłatę do ceny paczki papierosów, ale w rezultacie przyznał się, że nie pali, więc nie ma pojęcia, ile może kosztować taki nałóg.

"Akcja jest taka, żebyś dał piątaka" - zachęca Chajzer. "Cwaniak daje trzydzieści" - dodał. Pieniądze zbiera w porozumieniu z organizatorami Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22.

"Obserwuję ich pracę na co dzień i mam do nich stuprocentowe zaufanie. Wiem, że dzięki naszej współpracy każda zebrana złotówka trafi tam, gdzie powinna trafić i poprawi sytuację życiową Powstańców, a także, co bardzo ważne ich współmałżonków" - napisał.

Warszawa. Filip Chajzer prosi o piątaka. Zbiórka dla Powstańców Warszawskich

W tym roku cele gromadzenia środków są dwa, pierwszy socjalny. Pieniądze potrzebne są na leki, opłacenie rachunków, spłaty ewentualnego zadłużenia. Jednak, z uwagi na to, że podopieczni placówki - uczestnicy Powstania Warszawskiego - to ludzie po dziewięćdziesiątce, pieniądze potrzebne są na opłacenie lekarzy i pielęgniarek, którzy będą odwiedzali Powstańców w domach. Wielu z nich nie opuszcza już swoich mieszkań, a leczenia i stałej opieki bardzo potrzebuje.

d1fkoz2

"Chcemy umożliwić Powstańcom podstawową opiekę medyczną i możliwość wykonania podstawowych badań bez wychodzenia z domu - od ręki, bez zapisów, oczekiwania na termin i bez kolejek" - wyjaśnia Filip Chajzer.

Przy okazji, jak zauważył, przyda się zwiększenie Powstańcom Warszawskim dostępności usług fizjoterapeutycznych, zwiększenie opieki psychologicznej i zapewnienie opasek życia każdemu podopiecznemu, który będzie zainteresowany takim urządzeniem.

„Oni walczyli za nas, teraz my zawalczmy wspólnie o nich. Zasłużyli na to - zaapelował Filip Chajzer. Zbiórkę prowadzi na platformie http://zrzutka.pl/bohaterom.

Gdzie jest COVID-19. Przełomowe badania naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fkoz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fkoz2