Trwa ładowanie...

Warszawa. Fotoradary na moście Poniatowskiego. Trwa kontrola wojewódzkiego konserwatora zabytków

Wojewódzki konserwator zabytków kontroluje fotoradary na moście Poniatowskiego. Wniósł już o zmianę ich lokalizacji.

Warszawa. Trwa kontrola radarówWarszawa. Trwa kontrola radarówŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dariusz Borowicz
d2pwxxi
d2pwxxi

Sześć fotoradarów ustawionych na moście Poniatowskiego nie zostało jeszcze przekazanych przez miasto Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, który jest uprawniony do prowadzenia kontroli z wykorzystaniem fotoradarów. Urządzenia jeszcze nie funkcjonują.

Z tych ustawionych na moście Poniatowskiego zostały wymontowane zainstalowane wewnątrz urządzenia. - Chwilowo zostały wyjęte, zostaną z powrotem włożone, gdy Główny Inspektorat Transportu Drogowego będzie gotowy do ich uruchomienia - powiedział Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Spór o lokalizację i wygląd wolno stojących szaf radarowych na zabytkowym moście Poniatowskiego toczy się już od ponad dwóch tygodni. Mazowiecki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki zawnioskował o zmianę ich lokalizacji tłumacząc, że nie znał ich dokładnego położenia. ZDM odpowiedział, że "Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków prawie rok temu wydał zgodę na montaż fotoradarów na moście i na wiadukcie w zakresie i sposobie wykonania określonym w programie robót, który był załącznikiem do tej zgody, i w którym jest zarówno ich wygląd, jak i mapa z lokalizacją".

Zobacz także: Szymon Hołownia ocenił Przemysława Czarnka. Nie zostawił suchej nitki na ministrze edukacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pwxxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pwxxi