Trwa ładowanie...

Warszawa. Kolejna awaria na Bemowie i Bielanach

W Warszawie w piątek doszło do kolejnych awarii sieci ciepłowniczych. Nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie ul. Szareckiego na Bemowie i ul. Brązowniczej na Bielanach. Spółka Veolia Energia Warszawa przekazała, że przywrócenie dostaw ciepła planowane jest po południu.

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Pradze w rejonie ulicy Jagiellońskiej, 19.01.2021 r.Warszawa. Awaria ciepłownicza na Pradze w rejonie ulicy Jagiellońskiej, 19.01.2021 r.Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2a0vu7
d2a0vu7

W piątek od godz. 10.00 w rejonie ul. Szareckiego nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy ul. Szareckiego 4. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam o godz. 15.00. - poinformowała spółka Veolia Energia Warszawa.

Ciepła nie ma również od godz. 10.50 na ul. Brązowniczej 1B i Mistrzowskiej 2. Jego przywrócenie planowane jest o godz. 16.

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka awarii sieci ciepłowniczej. Tylko w czwartek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła również w rejonie ul. Brązowniczej 1B, ul. Kondratowicza 49, w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46 oraz Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały z kolei cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa na ul. Keniga i Orląt Lwowskich, we wtorek - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej, a w poniedziałek siedem budynków w rejonie ul. Solec.

d2a0vu7

Natomiast w ubiegły piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

We wtorek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba - który był warszawskim radnym - zapowiedział powołanie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w stolicy. Zespół ma wyjaśnić nie tylko kwestię prywatyzacji sieci ciepłowniczej, ale i zająć się nakładami finansowymi przeznaczonymi na jej konserwowanie.

Spółka odpierała zarzuty, argumentując to tym, że w ostatnich 8 latach średnioroczna liczba awarii spadła o ok. 40 proc., a w modernizację i rozwój sieci zainwestowano od 2011 r. ponad 1,2 mld zł.

Prezes Wód Polskich: Wisła jest podtruwana. Warszawa zapowiada proces

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2a0vu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a0vu7