Trwa ładowanie...

Warszawa. Niejednogłośne głosowanie za ciszą. Radni za ograniczeniem hałasu na POW

Rada Warszawy zadecydowała w czwartek za inwestycjami, które pozwolą ograniczyć emisję hałasu na otwartym niedawno odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy w Wawrze i Wilanowie. Za zobligowaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska do działań w tym kierunku opowiedziała się większość, mimo odmiennego stanowiska w tej sprawie radnych PiS.

Warszawa. Na POW będzie nieco ciszej. Miasto zobliguje GDDKiA do postawienia ekranówWarszawa. Na POW będzie nieco ciszej. Miasto zobliguje GDDKiA do postawienia ekranówŹródło: GDDKiA, fot: Krzysztof Nalewajko
d4czvri
d4czvri

Tymczasem na hałas, nie pozwalający na normalne funkcjonowanie skarżą się mieszkańcy z okolicy. W ich imieniu interweniowała rada Wawra. Problem z przekroczeniem dopuszczalnych norm zgłosiło ponad 800 osób. Te odgłosy nie do zniesienia są efektem nie tylko betonowej nawierzchni na tym odcinku drogi, ale również braku ekranów akustycznych.

Za inwestycjami, które poprawią życie mieszkańców, opowiedzieli się w czwartek radni Warszawy. Głosowanie wskazuje na to, że miasto będzie zmierzało do tego, aby podjęte zostały działania w kierunku poprawienia tych niedopatrzeń.

Od głosu wstrzymali się radni Prawa i Sprawiedliwości, mimo wielu apeli o jednomyślność wszystkich opcji politycznych w radzie ze strony Koalicji Obywatelskiej.

Warszawa. Niejednogłośne głosowanie za ciszą. Radni za ograniczeniem hałasu na POW

Teraz, aby można było wystąpić do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wykonanie dodatkowych ekranów, które chronić będą przed hałasem pojazdów poruszających się po tej trasie, potrzebne będą szczegółowe badania akustyczne.

d4czvri

Tereny, jakie przylegają do Południowej Obwodnicy Warszawy, będą w nieodległych latach przeznaczane na zabudowę mieszkaniową. Wkrótce zatem nie tylko mieszkańców przybędzie w tej okolicy, ale zwiększy się też ruch, zwłaszcza gdy dołączy odcinek do Ursynowa. Ekrany więc zapewnią lepsze życie wszystkim, którzy tu w przyszłości zamieszkają.

Gigantyczny megafon na środku kalifornijskiej pustyni. Nikt nie wie, jak się tam znalazł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4czvri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4czvri