Trwa ładowanie...
d3jm5vr

Warszawa oszczędza miliony na braku zimy

60 mln zł zaoszczędziła Warszawy dzięki temu, że nie spadł śnieg. Pieniądze miały być wydane na odśnieżanie stołecznych ulic. Ale tej zimy w ogóle nie ma takiej potrzeby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Odśnieżanie ulic stolicy w styczniu 2019 r.
Warszawa. Odśnieżanie ulic stolicy w styczniu 2019 r. (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d3jm5vr

W Warszawie dni, kiedy padał śnieg w ciągu ostatnich tygodni można policzyć na palcach jednej ręki. Długoterminowe prognozy pogody też nie zapowiadają nagłego ataku zimy i śnieżyc. Stąd duże oszczędności w kasie miasta.

Jednak Zarząd Oczyszczania Miasta zapewnia, że jest w ciągłej gotowości. - A gotowość też kosztuje - zaznaczyła w rozmowie z Radiem Dla Ciebie Magdalena Niedziałek z ZOM.

- Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za zimowe utrzymanie 1500 km ulic, czyli tych, którymi kursuje komunikacja miejska i ponad 3,5 mln metrów kwadratowych terenów dla pieszych. To są tereny przystanków, część chodników, główne skrzyżowania – tłumaczy.

d3jm5vr

Stołeczni urzędnicy przyznają, że zimy z roku na rok są cieplejsze. Dla porównania, rok temu o tej samej porze Warszawa wydała prawie połowę całego budżetu.

- W tym sezonie wyjazdów posypywarek było 11. O tej porze rzeczywiście jest to niedużo, ponieważ w zeszłym sezonie o tej porze mieliśmy już 40 wyjazdów posypywarek, dwa sezony temu 36 - wylicza Niedziałek.

Co się stanie z zaoszczędzonymi pieniędzmi? Władze ZOM podkreślają, że ratusz przeznaczy te środki na kolejny sezon, na ten sam cel.

W tym sezonie Warszawa do tej pory wydała 20 mln zł z zaplanowanych 80 mln zł.

d3jm5vr

Źródło: rdc.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robert Biedroń ostro o geście Joanny Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

d3jm5vr

Podziel się opinią

Share
d3jm5vr
d3jm5vr