Trwa ładowanie...
d1zj7px

Warszawa poszerza strefę płatnego parkowania. Trwają analizy na Żoliborzu

ZDM poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie badań parkingowych na terenie Żoliborza. Szczegóły w artykule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Strefa płatnych parkingów będzie poszerzona. (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. Strefa płatnych parkingów będzie poszerzona. (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
d1zj7px

Efektem badań jest kompleksowy dokument stanowiący punkt wyjścia do rozmowy o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na terenie Żoliborza. Aktualnie trwają podobne analizy także na Ochocie.

"Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia analiz potrzeb parkingowych mieszkańców, inwentaryzacji obowiązujących organizacji ruchu, nieprawidłowości w parkowaniu, przedstawienia propozycji zmian w organizacji ruchu, a wszystko to do końca listopada. Cały proces będzie oczywiście powiązany z partycypacją mieszkańców w formie konsultacji społecznych, których organizacja planowana jest jesienią" – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Dzielnica chciała płatnych parkingów

Jesienią ubiegłego roku rada dzielnicy przegłosowała pomysł płatnych parkingów. Parkometry miałyby pojawić się na al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, w okolicach mostu Grota-Roweckiego oraz nad Wisłą.

d1zj7px

Zobacz również: "Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców"

"Strefa jest stolicy i warszawiakom niezbędna. Ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza Śródmieścia. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy" – staje w obronie pomysłu ZDM.

Planowane jest stworzenie miejsc, gdzie parkować mogliby jedynie okoliczni mieszkańcy.

d1zj7px

Władze Warszawy zdecydowały wcześniej o rozszerzeniu strefy parkowania dodatkowo o tereny Nowej i Starej Pragi oraz bliskiej Woli. Kolejne parkometry pojawią się tam od 7 września.

Jak dodają drogowcy, wprowadzenie opłat zniechęca niektórych kierowców do wjeżdżania do stref płatnych i pozostawiania tam aut. Przyczynia się to również do krótszych postojów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px