Trwa ładowanie...

Warszawskie murale ku pokrzepieniu serc

W Warszawie powstały cztery murale, niosące prosty, ale pozytywny przekaz mieszkańcom stolicy. Chociaż na chwilę mają wprawić przechodniów w lepszy nastrój. - Uśmiech, nawet wirtualny, to nadal uśmiech – mówi pomysłodawca akcji.

Warszawskie murale ku pokrzepieniu sercŹródło: Radek Nowik, fot: Radek Nowik
dp674fa
dp674fa

Na Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 oraz przy Rondzie ONZ widnieje hasło - "Będzie dobrze :)”. Na "Patelni” przy stacji metra Centrum, udostępnionej przez m.st. Warszawa, namalowano napisy: "Jeszcze będzie przepięknie!” oraz "Warszawo, będzie dobrze”. Czwartą lokalizacją jest ul. Waryńskiego 3 przy metrze Politechnika. Optymistyczne motto brzmi "Głowa do góry!”.

Radek Nowik
Źródło: Radek Nowik, fot: Radek Nowik

Inicjatorem i wykonawcą akcji jest Good Looking Studio, znane z ręcznie malowanych murali reklamowych i artystycznych. Wszystkie murale powstały równolegle. Pomysły na hasła zostały wyłonione spośród propozycji zespołu Good Looking Studio.

- Czujemy, że w mediach wszelkiego rodzaju jest przesyt negatywnych informacji, czarnych statystyk oraz wizji kryzysu postpandemicznego. W związku z tym chcieliśmy dać mieszkańcom Warszawy coś pozytywnego, jakieś światełko w tunelu i nadzieję na lepsze jutro. Koncept jest do bólu prosty. Namalowaliśmy bardzo czytelne i ogromne hasła na naszych najlepszych ścianach w centrum Warszawy. Tło haseł miało być optymistyczne - wyraziste i żywe. Hasła są pokrzepiające i pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia politycznego czy religijnego. Są dla każdego - niezależnie od wieku, wiary, przekonań politycznych czy narodowości – powiedział pomysłodawca inicjatywy, dyrektor kreatywny Good Looking Studio, Piotr Ruszkowski.

Radek Nowik
Źródło: Radek Nowik, fot: Radek Nowik

Dodatkowo, na ścianach pojawia się uśmiech w postaci dwukropka i nawiasu jako symbol komunikacji, na którą musieliśmy się z dnia na dzień przestawić. - Uśmiech, nawet wirtualny, to nadal uśmiech. Zachęcamy do fotografowania i dzielenia się zdjęciami murali w mediach społecznościowych. Dziś wszyscy potrzebujemy pozytywnych emocji bardziej niż zwykle – dodał Ruszkowski.

dp674fa

Każdy może w najbliższych tygodniach zobaczyć murale na żywo. Potem zostaną zamalowane.

Radek Nowik
Źródło: Radek Nowik, fot: Radek Nowik

Murale to kontynuacja działań firmy. Na początku kwietnia, przy współpracy z portalem NaTemat.pl, powstał mural na warszawskiej Tamce. Jest on wyrazem wdzięczności dla personelu medycznego.

Kolejnym projektem społecznym są ręcznie malowane grafiki w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Pojawiły się na nowo powstałej śluzie odkażającej oddziału, który został przystosowany do przyjęcia pacjentów zakażonych koronawirusem.

Radek Nowik
Źródło: Radek Nowik, fot: Radek Nowik

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dp674fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp674fa