Trwa ładowanie...

Wola i Praga-Północ chcą większych stref płatnego parkowania w Warszawie

Warszawa powiększy strefy płatnego parkowania. Zmiany obejmą ścisłe centrum stolicy, ale także inne dzielnice po lewej i prawej stronie Wisły. Mieszkańcy stolicy są "za".

Share
Wola i Praga-Północ chcą większych stref płatnego parkowania w WarszawieŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d25u9ck

Ratusz w Warszawie prowadzi konsultacje społeczne ws. powiększenia stref płatnego parkowania. Do tej pory wzięło w nich udział kilkaset osób.

Urząd dostał też ponad 300 uwag listownie i 200 maili z pytaniami i uwagami do proponowanych rozwiązań.

Mieszkańcy Woli i Pragi-Północ oceniają, że to dobry pomysł. Raport ze spotkań z warszawiakami opracowali urzędnicy ZDM. Dokument ten mają uwzględnić warszawscy radni, kiedy będą podejmować decyzje ws. stref.

d25u9ck

Przypomnijmy, że konsultacje społeczne w obu dzielnicach rozpoczęły się 14 październik ur., a zakończyły 10 listopada br. Po praskiej stronie Wisły chodzi o ulice Nowej Pragi (między al. Solidarności a ul. 11 Listopada i Ratuszową) oraz Starej Pragi i Szmulek (od Targowej do al. Tysiąclecia i ul. Radzymińskiej) oraz te sąsiadujące z ogrodem zoologicznym.

Strefa płatnego parkowania na Woli miałaby objąć teren między ul. Okopową i Towarową a al. Prymasa Tysiąclecia.

Władze Warszawy chcą rozszerzenia strefy płatnego parkowania m.in. z powodu otwarcia kolejnych odcinków drugiej linii metra. Zdaniem urzędników, wprowadzenie opłat zniechęci część kierowców do wjeżdżania do strefy, a postoje będą krótsze, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć wolne miejsce.

Strefy płatnego parkowania w Warszawie. Dodatkowe konsultacje

Mieszkańcy Woli i Pragi-Północ mogli zapoznać się na spotkaniach z drogowcami z analizami dotyczącymi zapełnienia miejsc postojowych i rotacji na nich pojazdów.

d25u9ck

– Na podstawie tych danych oszacowano, w jakich godzinach najtrudniej o wolne miejsce parkingowe, a także jaka część kierowców parkuje na tym terenie regularnie, dojeżdżając do pracy – podał ratusz.

– Zdecydowana większość uczestników popiera pomysł i oczekuje wprowadzenia płatnego parkowania w ich okolicy. Szczególnie widoczne było to na Woli. Podczas spotkań mieszkańcy dopytywali o termin wprowadzenia zmian i zasady, jakie będą ich obowiązywać – przekazał ratusz.

Strefy płatnego parkowania w Warszawie. Dodatkowe konsultacje

Według komunikatu urzędu, na Pradze-Północ większość uczestników spotkań oczekiwała, że SPPN obejmie całą dzielnicę do torów kolejowych, dlatego są planowane dodatkowe analizy i konsultacje dla rejonu pl. Hallera i Szmulowizny, na podstawie których będzie można podjąć taką decyzję.

Na Woli zaś, w związku z wieloma uwagami mieszkańców, radzie Warszawy będzie rekomendowane objęcie strefą także terenu między ul. Wolską, Ordona i Kasprzaka.

d25u9ck

Jeżeli Rada Miasta będzie za poszerzeniem tych stref, nowe parkomaty mają pojawić się na Woli i Pradze-Północ w ciągu kilku miesięcy.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Biedroń o nieformalnych kontaktach z Szydło

d25u9ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25u9ck
d25u9ck