Zjednoczeni przeciw rasizmowi. W weekend odbędzie się wiec antyrasistowski

"Władza, która powinna reagować, milczy, co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zjednoczeni przeciw rasizmowi. W weekend odbędzie się wiec antyrasistowski

W niedzielę 8 stycznia w centrum Warszawy odbędzie się "Wiec antyrasistowski". Organizatorami manifestacji są przedstawiciele ruchu Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. "Bierzcie flagi, gwizdki, transparenty, cokolwiek chcecie i przybywajcie" - zachęcają.

" W związku z kolejną falą rasistowskiej agresji zapraszamy was, ludzie dobrej woli, na wiec. Zapraszamy do wykrzyczenia "NIE" dla rasizmu. "NIE" dla Polski, w której bandyci decydują, kto zasługuje, by tu mieszkać" - piszą na Facebooku organizatorzy. Chęć wzięcia udziału w pikiecie zadeklarowało już ponad 1000 osób.

Jak zauważają aktywiści, od czasu tragicznych wydarzeń w Ełku mnożą się ataki na obcokrajowców. "Niszczone są lokale gastronomiczne, które prowadzą imigranci. Władza, która powinna reagować, milczy, co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich. Wszyscy powinniśmy w nim czuć się bezpiecznie bez względu na kolor skóry czy wyznanie" - wyliczają przedstawiciele Zjednoczonych Przeciw Rasizmowi.

Organizatorzy manifestacji chcą wyrazić swoją solidarność z osobami, które ze względu na pochodzenie i kolor skóry w ostatnim czasie były piętnowane i atakowane. "Bierzcie flagi, gwizdki, transparenty, cokolwiek chcecie i przybywajcie" - zaprasza ZPR.

Pikieta odbędzie się w niedzielę o godzinie 13. na popularnej "patelni" w centrum Warszawy. 

Nie tylko pikieta

Na niedzielę zaplanowano także ogólnopolską akcję pod nazwą: "Dzień kebaba - solidarni z pracownikami barów kebab". Chęć wzięcia udziału w facebookowym wydarzeniu zadeklarowało jak dotąd ponad 3000 osób.

- Pokażmy solidarność z właścicielami i pracownikami barów kebab. W niedzielę na rodzinny obiad jemy kebab, zakupiony u zagranicznej obsługi, na całym terenie Polski. Pracują, płacą podatki - pokażmy, że ich wspieramy. Nie pozwólmy, aby zostali zastraszeni przez narodowców - tłumaczą zwolennicy akcji.

Źródło: (Facebook.com)

Przeczytaj też:  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy [GALERIA]

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.