Trwa ładowanie...

Złodzieje okradają Warszawę z kwiatów. Zarząd Zieleni alarmuje

Ze stołecznych ulic, placów i parków bardzo często znikają rośliny. Nie wszyscy szanują przestrzeń publiczną.

Share
Złodzieje okradają Warszawę z kwiatów. Zarząd Zieleni alarmuje
d1fms3a

Jak alarmuje Zarząd Zieleni skala kradzieży kwiatów jest w tym roku ogromna. Tylko w kwietniu na Trakcie Królewskim skradziono niemal 200 kwiatów posadzonych w donicach. Najbardziej ucierpiały pod względem reprezentacyjnym takie miejsca jak Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście.

Poza kradzieżami na ulicy Nowy Świat złodzieje wyrwali kwiaty m.in. na Placu na Rozdrożu, Skwerze Hoovera, a nawet przed pomnikiem Adama Mickiewicza.

d1fms3a

"Niestety, podobnie jak w poprzednich latach, zmagamy się z procederem kradzieży kwiatów. Bardzo nas to zasmuca, ponieważ zależy nam na estetycznej przestrzeni wspólnej. W obliczu tego rodzaju incydentów czujemy się bezradni, dlatego tym bardziej doceniamy zaangażowanie mieszkańców, którzy zwracają uwagę na naganne zachowania i wspierają nas w upiększaniu Warszawy" – informuje Zarząd Zieleni.

"Zobacz także: Właściwości mlecza. Zdrowy chwast z polskiej łąki"

Historia lubi się powtarzać

To nie pierwszy raz, kiedy nie wszyscy mieszkańcy Warszawy doceniają naturę i potrafią uszanować wspólną przestrzeń miejską. W ubiegłym roku złodzieje okradali z kwiatów m.in. ulicę Targową czy Park im. Stefana Żeromskiego, skąd znikały regularnie wrzosy oraz rododendrony.

d1fms3a

Miejscy ogrodnicy zazielenili Warszawę kolejny raz i zasadzili nowe rośliny w donicach.

_(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)
_

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1fms3a

Podziel się opinią

Share
d1fms3a
d1fms3a