Trwa ładowanie...
d25c97t

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". Most pontonowy bez zgody na budowę

Przeprawa pontonowa na Wiśle, którą wojsko wybudowało po awarii oczyszczalni ścieków "Czajka", to formalnie samowola budowlana. Przedsiębiorstwo "Wody Polskie" wystąpiło o zgodę na budowę w poniedziałek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Most pontonowy na Wiśle, wybudowany po awarii oczyszczalni ścieków "Czajka"
Warszawa. Most pontonowy na Wiśle, wybudowany po awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" (PAP, Fot: PAP)
d25c97t

Wojsko pracowało nad budową mostu pontonowego już od piątku. Decyzja o powstaniu przeprawy i budowie alternatywnego rurociągu zapadła na posiedzeniu sztabu kryzysowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele rządu i władza stolicy.

Spółka "Wody Polskie", która koordynuje budowę mostu pontonowego na Wiśle, wystąpiła do stołecznego ratusza z prośbą o zezwolenie na budowę w poniedziałek - podaje Radio Zet. Urzędnicy zapewniają, że jeszcze we wtorek wydadzą zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia. To dokument uprawniający do rozpoczęcia robót budowlanych.

Tu pojawia się kolejny problem. Według przepisów, zgłoszenie należy wysłać na 21 dni przed rozpoczęciem robót, a te trwają od piątku. W zgłoszeniu wpisano datę rozpoczęcia robót 23 września, co możne być poświadczeniem nieprawdy w dokumentach. Przedstawiciele przedsiębiorstwa "Wody Polskie" chcieli zachować ten 3 tygodniowy okres między złożeniem zgłoszenia a rozpoczęciem prac.

d25c97t

W sprawie budowy mostu pontonowego jest jeszcze jedna niewiadoma - czy inwestor wystąpił do wszystkich właścicieli działek, na których prowadzi budowę na brzegach Wisły. Jednym z nich jest warszawski ratusz. Tu o taką zgodę nie wystąpiono.

Źródło: Radio Zet

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

d25c97t

Podziel się opinią

Share

d25c97t

d25c97t