Trwa ładowanie...
d30zigu

Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie zapraszają do wizyt on-line

W związku z epidemią koronawirusa, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zostały zamknięte. Na odwiedzających czekają jednak ciekawe projekty on-line, które umożliwią kontakt z kulturą i sztuką bez konieczności wychodzenia z domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie zachęcają do odwiedzin online.
Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie zachęcają do odwiedzin online. (East News)
d30zigu

Muzeum Łazienki Królewskie

Wszystkie obiekty oraz ogrody Łazienek Królewskich są zamknięte do odwołania. Nie odbędą się zaplanowane w najbliższym czasie wydarzenia. Odwołano też zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, organizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Muzeum zaprasza natomiast do kontaktu z kulturą on-line. Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych ciągle pojawiają się nowe treści, pozwalające korzystać z muzealnej oferty.

d30zigu

Można obejrzeć kolekcję online lub odwiedzić e-biblioteki, w której znajduje się kilkadziesiąt książek stanowiących kanon literatury epoki oświecenia. Odwiedzający mogą zakupić pamiątki z e-sklepu oraz skorzystać z bazy wiedzy, gdzie znajdują się m.in. artykuły i eseje badaczy epoki stanisławowskiej.

Warto też zajrzeć na blog Działu Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Tam dostępne są m.in. muzealne ciekawostki i propozycje, jak spędzać czas w domu. Można też zajrzeć na podstronę, gdzie publikowane są wykłady on-line.

Dla nauczycieli i uczniów udostępniane są materiały do pracy zdalnej. Więcej informacji znajduje się na stronie www.lazienki-krolewskie.pl.

Pałac Króla Jana III w Wilanowie

Pałac wilanowski i park są zamknięte dla zwiedzających. Wszystkie wydarzenia edukacyjne i kulturalne w muzeum zostały odwołane. Nadal jednak można spacerować online po przedpolu pałacu i Morysinie.

d30zigu

Oto wybrane projekty dostępne online:

• W Pasażu Wiedzy publikowane są artykuły o historii i kulturze dawnej Rzeczpospolitej. Jest ich ponad 3300. Wszystkie oparte są na badaniach naukowych.

• Sobiesciana to kolekcja cyfrowa, zawierająca blisko 500 pamiątek, dzieł sztuki, wydarzeń, opowieści i legend związanych z postacią Jana Sobieskiego i rodziną Sobieskich.

• Cyfrowe zbiory to kompletna baza dzieł sztuki z wilanowskiej kolekcji, zawierająca najważniejsze dane o obiektach.

d30zigu

• W wirtualnym muzeum możemy zobaczyć filmy o ważnych postaciach i dziełach sztuki, multimedialne prezentacje i e-podręczniki.

• Wilanowska kolekcja to m.in. antyczne wazy, dzieła tak wybitnych malarzy jak Cranach, Rubens czy David, staropolskie portrety, chińska porcelana czy bezcenne tkaniny.

• Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez muzeum.

• Wieści z parku - blog przyrodniczy.

d30zigu

Muzeum odpowiada również na potrzeby osób niepełnosprawnych.

• Autodeskrypcja to opis treści wizualnych umożliwiających ich odbiór osobom z niepełnosprawnością wzroku. Opisano pałacyk, parki i liczne dzieła z kolekcji wilanowskiej.

• Wychodząc naprzeciw osobom z niepełnosprawnością słuchową, posługujących się językiem migowym, zgromadzony został obszerny zbiór filmów, opowiadających o historii i sztuce czy przyrodzie.

Więcej zasobów on-line znajduje się na stronie www.wilanow-palac.pl/zasoby_wiedzy.

d30zigu

Co z kupionymi biletami?

W obecnej sytuacji muzea i instytucje zachęcają do przebukowania biletów na inne terminy bądź wydarzenie. W każdej placówce przysługuje również możliwość zwrotu biletu.

Szczegółowe informacje na temat formy wymiany biletu, zmiany terminu czy zwrotu znajdują się na stronach internetowych poszczególnych placówek kulturalnych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d30zigu

Podziel się opinią

Share
d30zigu
d30zigu